Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 14:29

Mobilin önemi artmaya devam edecek

Bilişim 500 araştırmasında Datagate Bilgisayar, Bilgi Teknolojileri Şirketleri sıralamasında 9’uncu sırada yer alırken, son 3 yılda en iyi performans gösteren 10 bilişim şirketinde de ilk sırayı aldı. 2013 yılı sıralamasındaki 53’üncülükten, 2015 yılında 18’inciliğe yükseldiklerini belirten Datagate Bilgisayar Genel Müdürü Salih Baş’a göre, teknoloji büyük fırsatlar sunan bir ekosistem. Türkiye’de son zamanlarda bilişim sektöründeki oyuncuların da artan fırsatlara paralel olarak, hem sayısal bazda hem kalite açısından arttığını söylemek de mümkün. “Ayrıca çok daha fazla girişimcinin teknolojiye eğildiğini gözlemlemekteyiz ki bu da ülkemiz için olumlu bir gelişme” tespitini yapan Salih Baş, 2015 yılı başarısını şu sözlerle değerlendirdi:
“Datagate Bilgisayar olarak mobil telefonlar, mobil cihazlar, aksesuarlar, GSM hattı, kontör gibi mobili yakından ilgilendiren ürünler ile bilgisayar ürünlerinin tedarik ve satış faaliyetlerinde bulunuyoruz. Türkiye’nin sahip olduğu genç ve teknolojiye tutkun nüfusunu da dikkate aldığımızda, mobilin ve bilgisayarların önemi artmaya devam edecek. Bu nedenle sektörümüzün gelecek yıllarda çok daha fazla büyüyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Son yıllarda teknolojinin, akıllı telefonlar ile mobil tarafa taşınması gerçeğini yakından gözlemleyen bir şirket olarak, biz de teknoloji pazarının dinamiklerine uygun hareket ettik, ticari dönüşümümüzü başardık ve kendi alanımızda fark yarattık. Bu gelişmeler sayesinde bu hızlı büyüme çizgisine gelebilen ender şirketlerden bir tanesi olduk.”
Datagate Bilgisayar, Index Grup’un bir parçası olarak çalışmalarının tamamını iş ortaklarıyla, yani bayi ağıyla yapıyor. “Bu yapı içerisinde gerek çalışanlarımız olsun gerekse iş ortaklarımız olsun herkes mobil dünya üzerinden işlerini yapmayı tercih ediyor” tespitini yapan Salih Baş, sözlerine şöyle devam etti:
“Böylece biz de kendimizi bu ihtiyacı karşılayacak şekilde şekillendiriyoruz. Bugün belki bu talepler tüm bayilerimizden gelmiyor olsa da, yakın veya orta vadede iş ortaklarımızın tamamının bu süreçleri akıllı telefonları üzerinden gerçekleştirmeyi isteyeceğini tahmin ediyoruz. Bu bakımdan, bizim için dijital dönüşümün tamamıyla mobilleşme merkezinde devam eden bir dönüşüm süreci olduğunu söyleyebilirim.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics