Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 13:55

Pazarlama ve iletişime önemli yatırımlar yaptık

Bilişim 500 araştırmasında Arvento, son 3 yıldır olduğu gibi ‘Mobil Uygulama Gelirleri’ kategorisinde yine ilk sırada yer aldı. “Bu başarımızı mobil takip sistemleri alanında geliştirip ürettiğimiz çözümlerimize borçluyuz. Temel ürünümüz olan araç takip ve filo yönetim sistemlerinin yanı sıra sektörlere özel M2M çözümleri, kişi ve nesne takip sistemleri, tekne takip sistemleri gibi bireysel ve kurumsal hayatın her alanında kullanılabilir mobil çözümler üretiyoruz” bilgisini veren Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal, şu bilgileri paylaştı:
“Tamamını Türkiye’de ürettiğimiz teknolojimizle 3 kıtada faaliyet gösteriyoruz. 2005’te Arvento’yu kurarken sadece mobil takip teknolojileri alanında uzmanlaşan bir şirket yaratmayı hedefleyerek başladık. O dönemde bu alanda var olan ürünler hem üretici hem de kullanıcı nezdinde çok maliyetliydi ve doğal olarak yaygın değildi. Önümüzde alınması gereken uzun bir yol vardı fakat bütün bu koşullara rağmen biz yine de bu sistemlerin gelişen yeni teknolojilerle birlikte yeniden tasarlanırsa çok daha başarılı olabileceğini öngördük. Sistemleri o dönemde hayatımıza yeni girmekte olan GPRS teknolojisi üzerine kurguladık. Bu kurgu hem maliyetleri düşürdü hem de daha iyi performanslı sistemler oluşturmamızı sağladı. Ürünlerimizi her ölçekte şirketin ihtiyaçlarına özel içeriklerle şekillendirdik. Artık ‘1 aracı olan şirket de 1.000 aracı olan bir kurum da’ araçlarını takip edebiliyordu. Ürünlerimizin ulaşılabilir olması müşteri sayımızın hızla artmasını sağladı. Tabii işin sadece ürün geliştirme ve üretim kısımlarıyla sınırlı kalmadık. Kuruluşumuzdan itibaren ürünlerimizin tanınması ve pazarın genişlemesi içinde pazarlama ve iletişime önemli yatırımlar yaptık. Bu sayede hem markamızın bilinirliğini arttırdık hem de ürünlerimizle ilgili farkındalık yaratmayı başardık. Bütün bu çalışmalarımızın sonucunda 2005 yılında 12 müşteriyle başlayan yolculuğumuz bizi bugün, 3 kıtada 40 binin üzerinde müşteri ve 650 binin üzerinde mobil cihaz sayısı ile ön sıralara taşıdı.”
 
Bilişim 500 Araştırması’nı sektör açısından çok değerli ve önemli bir çalışma olarak değerlendiren Özer Hıncal’a göre, değerlendirme süreçlerine ve sonuçlarına güvenerek başvuruda bulunulan özel bir araştırma söz konusu. Hıncal, Bilişim 500 sonuçlarının bir yandan bilişim sektöründeki büyümeyi gözler önüne sererken, diğer yandan Türkiye’nin bilişim alanındaki lider firmalarını ve yükselen yıldızlarının ortaya konmasını sağladığının altını çizdi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics