Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 16:03

Sağlam bir inovasyon geleneğine sahibiz

Bilişim 500’de ‘Bilgi Teknolojileri Şirketleri’ sıralamasında beşinci sırada yer alan Multinet, ‘Hizmet Sağlayıcı’ kategorisinde birinciliği üstlenirken, ‘İş Uygulamaları Gelirleri’ başlığında yapılan sıralamada da ilk sırada konumlandı. “Bilişim sektörümüzde önemli bir yer kazanan bu etkinlik, sektörün gelişmesine ciddi bir katkı sunuyor. Şirketler bu araştırmanın yardımıyla sektördeki konumlarını ve potansiyellerini daha doğru bir şekilde değerlendirerek iş planlarını hazırlayabiliyorlar. Ayrıca bu listeye girmek ve sürekli sırasını yükseltme hedefi şirketlere çok güçlü bir motivasyon sağlıyor” sözleri ile etkinliği değerlendiren MultinetUp Genel Müdür Yardımcısı Demirhan Şener, 2015 yılında izledikleri stratejiyi şöyle anlattı:
2015 yılında hedeflerimiz; öncelikle müşteri memnuniyetinde standartlarımızı en üstte tutmak ve müşterilerimizin, kullanıcılarımızın ve iş ortaklarımızın sayısını hızla arttırmaktı. Bu konuda önemli mesafe kat ettik. Son 1 yılda yüzde 30 üzerinde büyüme gerçekleştirdik. MultinetUp’ın 21 bin kurumsal müşterisi, 1 milyon civarında kullanıcısı ve 35 bin anlaşmalı noktası var. Dünyada ve Türkiye'de akıllı kart çözümlerini kurumsal harcamalar ve maaş dışı ödemeler alanında kullanan ilk şirket olarak, sağlam bir inovasyon geleneğine sahibiz. Bu yönümüzü, sunduğumuz çözümlere yansıtarak, performans ve müşteri memnuniyetimizi her zaman yüksek tutmaya dikkat ediyoruz. Geçen yıl da bunu başarıyla gerçekleştirdik. Bilişim dünyasının saygın kuruluşlarından Accenture tarafından hazırlanan Accenture Dijitalleşme Endeksi’nin 2015 yılında seçtiği ‘Türkiye’nin 10 dijital lideri’ arasına girmiş olmamız da amacımız doğrultusunda ilerlediğimizi tescil etti.”
 
Anadolu’da yayılmak ve KOBİ’ler öncelik
Önümüzdeki dönem hedeflerine bakıldığında, var olan hizmetleri geliştirmek ve müşteri memnuniyeti standartlarını yüksek tutmanın yanı sıra, Anadolu’nun gelişen kentlerinde pazar payını özellikle KOBİ’lere ulaşarak artırmak öncelik taşıyor. “Bu konuda ilk adımı, temsil ettiği 50 bine yakın şirketle Türk iş dünyasının önde gelen sivil toplum kuruluşlarından TÜRKONFED ile birlikte attık” diyen Demirhan Şener, şöyle devam etti:
Bu işbirliğimiz ile TÜRKONFED çatısı altındaki şirketlere ciddi avantajlar sağlayacak bir Ortak Satın Alma Platformu oluşturduk. Özel olarak tasarlanan TÜRKONFED kartımız ile şirketlerin tedarik sürecinde avantajlı fiyatlardan yararlanabilmelerini, maliyetlerini ve operasyon yüklerini azaltmayı hedefledik. Bu kart ile TÜRKONFED’in ve Ortak Satın Alma Platformu’nun temsil yüzü olmayı ve avantajlı fiyatlara KOBİ’leri ulaştırabilmeyi hedefledik. Bu platformda MultinetUp’ın oluşturduğu yapıda yer alan iş ortakları Akaryakıt, Yemek, Yurtiçi Kargo, Uluslararası Kargo, İnsan Kaynakları, Araç Takip, Filo Kiralama, Oto Yıkama, Konaklama, Elektrik ve Damacana Su gibi alanlarda avantajlı koşullarda tedarik sağlayabilecekler. Kurulan bu platform ile Anadolu’da faaliyet gösteren KOBİ’ler için önemli ölçeklerde değer yaratırken, bu şirketlerin kurumsallaşmasına katkıda bulunmanın ve kayda değer maliyet avantajları sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Finansal teknolojiler ve ödeme sistemlerindeki yenilikleri takip ederek çözümlerimizi geliştirmeye ve bir adım daha ileriye götürmeye odaklı projeler oluşturmaya ve sunmaya devam ediyoruz. Bu konuda daha etkin çalışabilmek için CRM çözümlerini devreye aldık ve Mobil Ödeme sistemimizi oluşturduk. Anadolu’da da giderek önemi artan ve yerel yönetimlerin talep ettiği dijital temelli, akıllı kent projelerine yapabileceğimiz katkılar üzerinde duruyoruz ve bunu gerçekleştirebilmek için ürün yelpazemize her zaman yenilerini eklemeye devam ediyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics