Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 17:14

Tüketiciye seçme özgürlüğü sunumu çok önemli

Bilişim 500 araştırmasında TurkNet, ‘Alternatif Telekom Operatörleri Gelirleri’ne göre 2015 yılı verileri ile ilk sırada yer aldı. Bilişim sektörünün, Türkiye’nin büyüme ve kalkınma hedeflerini yakalaması açısından kilit öneme sahip olduğuna işaret eden TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler, şu tespitini paylaştı:
“Sektörümüzün büyümesini sürdürmesi konusunda iyimserim ancak girişimcilik ve Ar-Ge faaliyetlerinin daha fazla teşvik edilmesi, düzenlemelerin pazarın önünü açacak şekilde hayata geçirilmesi gibi konularda iyileştirilebilecek alanlar olduğunu düşünüyorum. Bu adımları attığımız zaman sektörümüz kuşkusuz ekonomimize çok daha fazla katma değer sağlayacaktır.”
TurkNet olarak, geçen sene olduğu gibi bu sene de Alternatif Operatör Hizmeti kategorisinde birinci olmaktan ve genel sıralamada en büyük 50 bilişim şirketi arasına girmekten büyük gurur duyduklarını vurgulayan Cem Çelebiler, sektöre dair beklentilerini ve Bilişim 500’e bakışını şu sözlerle anlattı:
“Telekomünikasyon pazarına baktığımız zaman, kurumsal alanda müşterilerin seçme özgürlüğü konusunda daha şanslı olduğunu görüyoruz. Bireysel pazarda ise taahhüt uygulaması, altyapı paylaşımı ve kullanımı, yüksek veri erişim maliyetlerinin tüketicilerin seçme özgürlüğünü kısıtladığını görüyoruz. Alternatif operatörlerin varlığı ve büyümelerini sürdürmeleri bu açıdan büyük önem taşıyor. Pazarın serbestleşmesi yönünde atılacak her olumlu adım tüketiciye seçme özgürlüğü ve daha uygun fiyata daha iyi hizmet alma imkanı olarak yansıyacak.  Biz TurkNet olarak bu sene sektörde bir ilke imza atarak, taahhüdü tamamen ortadan kaldırdık ve müşterilerimizin interneti internetten alabileceği online satış modeline geçtik. Her şey dahil sabit fiyata tek paket anlayışını benimsedik. Türkiye’nin en hızlı büyüyen alternatif telekom operatörü haline gelmemizde ve Bilişim500’de en iyi Alternatif Operatör seçilmemizde müşteri odaklı bu vizyonumuzun önemli rol oynadığını düşünüyorum.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics