Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 17:10

Türkiye’yi dünya ile yarışır hale getirdik

Bilişim 500 araştırmasında Turkcell, ‘İletişim Şirketleri’ sıralamasında ikinci konumda yerini aldı. “Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü doğası gereği sürekli gelişmeye ve büyümeye açık dinamik bir endüstri” diyen Turkcell Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün’e göre, içinde bulunduğumuz yıl 4.5G’ye geçişle bu devinimin çok daha arttığını gördük. Geldiğimiz noktada altyapı, yazılım ve donanım alanında Türkiye’yi, dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle yarışır hale getirdik” yorumunu yapan İsmail Bütün, sözlerine şöyle devam etti:
“Bilişim 500’ün ilk sıralarında yer almak bizim için gurur verici. Türkiye’nin Turkcell’i olarak bunun için özveriyle çalışıyor; ürün ve servislerimizle sadece Turkcell müşterilerine değil, tüm Türkiye’ye hizmet vermek için çabalıyoruz. Kurulduğu günden bu yana Ar-Ge ve inovasyon her zaman Turkcell’in odağında oldu. Mobil uygulamalar, mobil genişbant altyapısı, bulut bilişim ve M2M çözümleri ajandamızın üst sıralarında yer alıyor. 2016 yılının ilk yarısında, Türkiye’de telekomünikasyon pazarını yeniden şekillendiren 4.5G yatırımlarına odaklandık. Müşterilerimizin yoğun ilgisi ile birlikte yatırımlarımızı daha da hızlandırarak 4.5G’de Türkiye’nin istisnasız 81 ilinde faaliyete geçirdik. Bugün itibariyle 4.5G aboneliğine geçen müşteri sayımız 16 milyona ulaşırken, 4.5G şebekemiz üzerinden taşınan veri trafiği kısa sürede yüzde 23’e ulaştı. Bununla birlikte, müşteri odağımızla BiP, Turkcell TV+, fizy, Dergilik, Goller Cepte, Akıllı Depo gibi müşterilerimiz kadar Turkcell’li olmayan herkesin de kullanımına açık ürünler geliştirir duruma geldik. Bundan sonra da yatırım ve çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN