Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 14:51

Yeniliklerin sınırı yok

Bilişim 500 araştırmasında İletişim Şirketleri sıralamasında Genpa, 2015 yılı verileri ile 4’üncü sırada konumlandı. Genpa İcra Kurulu Başkanı M. Fatih Erdem, “Birinci önceliğimizi operatörümüz Turkcell’in stratejileri ile kendi stratejilerimizi entegre etmeye, aramızdaki veri akışını daha sağlıklı hale getirmeye ve yakın iletişimde olmaya verdik” derken, 2015 yılı stratejilerini şöyle detaylandırdı:
“İnsan kaynaklarına daha fazla eğilerek çalışanlarımızın eğitimlerini artırdık. Müşterilerimizi birinci planda tutan, kendi alanında en iyi iletişimi hedefleyen, sorumluluk alan, çözüme odaklanan yenilikçi bir çalışan profilinin bizi geleceğe taşıyacak en önemli unsur olduğuna inanıyoruz. Verilen eğitimler ve koçluk çalışmaları ile çalışanlarımızın gücünü yükselttik ve karar mekanizmalarında daha etkili kılınmalarını sağladık. Müşterilerimize yakın durmaya ve onlar için erişilebilir olmaya çalıştık. Yüz yüze iletişim başta olmak üzere tüm iletişim kanallarını ve teknolojiyi etkin kullandık. Müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerdeki verimsizlikleri ortadan kaldıran iyileştirmeler yaptık. Daha etkin stok ve lojistik yönetimi için bilgi işlem ve diğer altyapı çalışmalarını tamamladık.”
M. Fatih Erdem’in verdiği bilgiye göre; 2016 yılında da üstlenilen işi ‘en iyi’ şekilde yapmak birinci öncelik. “Disiplinli çalışarak ve taşıdığımız sorumluluğu bilerek hareket ediyoruz. Yakaladığımız başarıyı daha da yükseltmek için çabalıyoruz” yorumunu yapan M. Fatih Erdem, tüm süreçlerin mükemmele yaklaşması hedefiyle çalıştıklarının altını çizdi. Bu yıl da müşteri memnuniyetini ön planda tutmak ve bu amaca yönelik çalışmalara hız vermek temel öncelik. “İnsan kaynağımızın gücünü daha da arttırmak için eğitim programlarımızı sürdüreceğiz” diyen M. Fatih Erdem, şu eklemeyi yaptı: “Kendi çalışanlarımız ve bayilerimizin çalışanlarına sistematik biçimde aldırılacak eğitimler ve koçluk çalışmaları ile bu alandaki gelişimimizi sürdüreceğiz. Daha etkin maliyet, verimli ve etkin stok yönetimi ile gereksiz maliyetlerin önüne geçeceğiz. Bilgi teknolojileri ve BT sistemimizi geliştirmeye devam edeceğiz. İş ortaklarımız ile ortak tabanda, eş zamanlı farkındalığa önem vereceğiz.”
Bilişim 500 araştırmasının önemini, “Yaptığımız işe yönelik kapsamlı araştırmalar her zaman yolumuzu aydınlatır”  sözleri ile özetleyen M. Fatih Erdem, şu yorumu yaptı:
“Hangi noktalarda eksiğimiz olduğunu görmemizi sağlar. Önde olmamızın ya da geride kalmamızın sebeplerini ortaya koyar. Bu nedenle ‘’İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’’nın sektöre yönelik önemli bir araştırma olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle çok önemsiyoruz. Elde edilen verilerin yalnızca var olan kuruluşlar için değil, bilişim sektörüne yatırım yapmak isteyen diğer yerli ve yabancı kuruluşlar için de önemli bir rehber olduğunu düşünüyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics