Dosya Bilişim 500 2016 Dosyası 30 TEMMUZ 2017 / 18:19

​“Küresel markalaşma sürecimiz hızlanacak”

Mobil takip teknolojileri alanında hem yazılım hem donanım üreten Arvento’nun Genel Müdürü Özer Hıncal, şunları kaydetti: “Her iki alanda da ciddi Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Dünya çapında yenilikçi ürünler geliştirerek, bu ürünleri herkes için ulaşılabilir bir formatta pazara sunmayı amaçlıyoruz. 11 yıl önce henüz 1 yıllık genç bir teknoloji şirketiyken girdiğimiz listede kesintisiz olarak yer almak ve mobil uygulamalar kategorisinde üst üste 4 senedir 1 numara kalmak hem gurur verici bir yandan da üzerinize çok büyük sorumluluklar yükleyen bir durum.
Hedefimiz takip sistemleri alanında Türkiye’deki pazar liderliğimizi koruyarak, alanımızda dünya çapında lider teknoloji markası olmak. Bütün konsantrasyonumuz bu yönde. Bu yıl içerisinde Ekonomi Bakanlığı’nın dünyada markalaşmayı hedefleyen Türk şirketlerini desteklemek için başlattığı Turquality programına kabul edildik. Turquality ile birlikte dünya çapında markalaşma sürecimizin daha güçlü ve hızlı şekilde devam edeceğini öngörüyoruz.
Türkiye’yi bir bilişim ülkesi, dünyaya teknoloji ihraç eden bir cazibe noktası haline getirdiğimizde, sürdürülebilir büyümeyi ve her koşulda güçlü bir ekonomiyi garanti etmiş olacağız. Bugün teknoloji, dünyadaki bildiğimiz bütün sınırları ve pazar kavramını ortadan kaldırıyor. Geliştirilen bir uygulama ile bir anda bütün dünya sizin pazarınız haline geliyor, üstelik bunu çok büyük maddi yatırımlar yapmadan gerçekleştirebiliyorsunuz. Türk bilişim sektörünün de bu bağlam ve vizyon doğrultusunda 2017 yılında da yatırım yapmaya, büyümeye devam edeceğini öngörüyorum.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics