Dosya Bilişim 500 2016 Dosyası 30 TEMMUZ 2017 / 18:59

​“Sektöre öncülük etmeye devam”

“Türk Telekom, 500 bilişim şirketi arasında satış gelirlerine göre birinci sıradaki yerini korurken; 2016 Büyük Ödülü olan “2016 Yılı Türkiye Bilişim Sektörü Birincisi” ödülünü aldı. Türk Telekom öte yandan “İnternet Hizmeti Kategori Birincisi”, “Telekom Şirketi Ana Kategori Birincisi” ve “İletişim Teknolojileri Birincisi” ödüllerinin de sahibi oldu. Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan, şunları kaydetti:
“Dünyadaki trendlere paralel olarak, Türkiye’de de telekomünikasyon hizmetlerini entegre bir şekilde tek noktadan sunmaya başlayan ilk operatörüz ve bu alanda sektöre öncülük etmenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin tamamına yayılan altyapımızın gücünü müşterilerimizin hayatlarına değer katan hizmetlere dönüştürmek için de yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Güçlü altyapımız üzerinde geliştirdiğimiz, hayatın her alanına dokunan inovatif ürün ve servislerimiz ile müşterilerimizin her zaman, her yerde, kullandıkları her akıllı cihazda yanlarında oluyoruz.
‘2016 Yılı Türkiye Bilişim Sektörü Birincisi’ olma çok büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Bugüne kadar bu topraklar ve insanları için yaptığımız yatırımlarla, ülkemizin dijital dönüşüm sürecinin en büyük destekçisi olmayı taviz vermeden sürdürüyoruz. Türk Telekom olarak en büyük hedefimiz, Türkiye'yi bölgede dijital bir merkez haline getirmek ve sektörümüzün ülkedeki tüm endüstrilerin büyümesi için lokomotif işlevi görmesini devam ettirmek.
Hükümetimizin 2023 vizyonu çerçevesinde bilgi ve iletişim teknolojileri harcamalarının milli gelirdeki payının 2023’te yüzde 8’e çıkarak 160 milyar dolara ulaşması öngörülüyor. Biz de ülkemizin teknolojinin gücüyle kalkınması hedefini destekliyor ve yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyoruz. Sektörün yatırımda lider oyuncusu olarak 2017 sonuna kadar da yaklaşık 3 milyar TL yatırım yapmayı planlıyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics