Dosya Bilişim 500 2016 Dosyası 30 TEMMUZ 2017 / 19:28

“Apple ile işbirliği avantaj sağlıyor”

Pupa Bilişim olarak Türkiye’nin en yaygın Apple Premium Reseller’ı olduklarını belirten Pupa Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ölken, şu değerlendirmelerde bulundu. “Eğitim, iş dünyası, kamu kurumları gibi aklımıza gelebilecek her sektör bugün dijitalleşmek zorunda. Bizim Apple ile yapmış olduğumuz işbirliği de bu aşamada avantaj sağlıyor. Apple’ın gerek yazılımsal gerek donanımsal anlamda sahip olduğu tecrübe, bizim de diğer sektörlere verdiğimiz katkıya olumlu olarak yansıyor. Özellikle eğitim ve iş dünyasındaki dijitalleşmeyi, Apple’ın bize sağladığı avantajlarla çok iyi yönetebiliyoruz. Bu süreçte, bizim gibi dünyada bilişime yön veren markalarla yakın işbirliği yapan firmalar, ülkemizdeki gelişimin dünya ile eş zamanlı olmasına katkı sağlayacak. Bu avantajı iyi kullanmamız gerek.
Türkiye’nin potansiyelinin farkındayız. Sürekli artan ve teknolojiyle etkileşim içinde olan genç nüfus ve sayesinde, ülkemiz dijital bir kuşak yakaladı. Son 5 yıldır okullarda kodlama eğitimlerinden, tablet ve bilgisayar ile yapılan eğitimlerden söz eder olduk. Bu da bizim Pupa Bilişim olarak en çok önem verdiğimiz konulardan biri. Eğitimin bu ülkenin geleceği olduğuna inanıyoruz. Uzman kadromuzla ve Apple’dan aldığımız güçle bu alanda çalışmalarımıza hız vereceğiz. İş dünyasındaki dijitale dönüşümün de takipçisiyiz. Bugün Türkiye’nin en büyük şirketlerinin donanımsal ve yazılımsal ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Tabi Apple ürünlerini gerek fiziki gerekse online mağazalarımız ile Türkiye’nin her yerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Türkiye’de yaşayan herkesin teknolojiden yararlanması gerektiğini düşünüyoruz ve onlara bu teknolojiyi kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırmak en büyük amaçlarımızdan biri.
Kendi büyümemizin yanında, ülkemizin dijital gelişimine de katkı sağlamak istiyoruz. 2017’de ülke olarak yaşadığımız sorunların bir kenara bırakıp, artık bir kalkınma hamlesi yapmamız gerek. Bu kalkınmanın ise katma değeri yüksek olan teknoloji ile olması gerekiyor. Start-upların desteklenmesi, yeni yatırımlara ortam hazırlayacak imkanların sağlanması gerekiyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics