Dosya Bilişim 500 2016 Dosyası 30 TEMMUZ 2017 / 19:05

“Değişimi takip, büyümede de süreklilik demek”

Bilişim 500 Araştırması’nın Türkiye için değerli bir çalışma ve önemli bir kaynak olduğunu belirten Index Grup Şirketleri İcra Kurulu Üyesi ve Indeks Bilgisayar Genel Müdürü Atilla Kayalıoğlu, şunları kaydetti: “Donanım, bilişimin vazgeçilmez bir parçası. Donanımın nereden ve nasıl tedarik edildiği, nereye kurulup nasıl kullanıldığı değişebilir, ancak donanım olmadan bilişim olmaz. Donanımdaki gelişmeler daima teknolojideki gelişime paralel olarak devam edecek. Sektörün tümü gibi iş ortağı kanalı da değişim içinde. Hepimiz, daha çok hizmet ve katma değer üretmeye doğru giden yapılara dönüşüp bulut teknolojisi, analitik, güvenlik ve mobil alanlarında beceri kazanmak zorundayız. Bulut teknolojisi ve mobil alanlarındaki gelişmelerin iş modellerine etkisini yakalamadan ayakta kalmak, sektör bağımsız, hiçbir işletme ve kuruluş için kolay olmayacak.
Bizim işimiz distribütörlük. Bilişim distribütörlüğünde 30 yıla yakın deneyimimiz ve güçlü sistemimizle iş ortağı kanalında güçlüyüz. Ürün bütünlüğümüz, bugün Türkiye’deki yabancı kuruluşlar da dâhil olmak üzere, hiçbir distribütörde yok. Asıl hedefimiz, daima teknolojinin gelişimini yakinen takip edip değişimi tam zamanında yakalayarak büyümeyi sürdürmek. Bu nedenle bilgisayardan akıllı telefona kayan pazarda fırsatları yakalamanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.
Diğer taraftan, Katma Değerli Ürünlerin Dağıtımı (VAD) gelişen bir alan olarak öne çıkıyor. Index Grup içindeki yapılanmalarımıza ve şirketlerimize bakınca, bu konuda da yatırımlarımızın karşılığını aldığımızı görebilirsiniz. Grup şirketlerimizden Netex ve Artım gibi güçlü oyuncuların rekabet gücümüze ciddi katkıları oluyor. Bunlarla birlikte dijitalleşme, kendi iş süreçlerimizde de önemli. Biz kısa vadede bu alanda yatırımlarımızı sürdürerek, dijital distribütör olma yolunda kararlı adımlar atmaya devam edeceğiz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics