Dosya Bilişim 500 2016 Dosyası 30 TEMMUZ 2017 / 19:02

“Odağımızda 5G var”

 “Türkiye için 2017 yılı, 2016 kadar önemli ve kıymetli bir yıldı” diyen Turkcell Hukuk ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir, şunları kaydetti:
“2017’de 5G ve bu teknolojinin getireceği yeniliklerle ilgili çalışmalara ağırlık veriliyor. Bu yönde gerçekleştirilen çalışmaların etkilerinin sadece bilişim sektöründe değil; sağlık, üretim, ticaret, tarım gibi bilişimle bütünleşmiş sektörlerde de görmeye başlayacağız. Turkcell’i bir altyapı şirketinden hizmet odaklı bir deneyim oyuncusuna dönüştüren BiP, fizy, Dergilik, TV+ ve lifebox gibi yerli dijital servislerimizle, sadece ses ve veri hizmetleri sunmanın ötesine geçtik. Bu hizmetlerimizi tasarlayıp geliştirirken müşterilerimizi dinledik ve onlardan aldığımız geri bildirimlerle izleme, dinleme, okuma, eğlenme, haber alma, iş yapma ve anıları biriktirme biçimlerimizi yeniden tanımladık.
Tüm dünyanın odakladığı Endüstri 4.0 ile birlikte uzaktan kontrol edilebilir insansız araçlar, üretim sistemleri, akıllı ev sistemleri gibi teknolojiler hayatımıza tam anlamıyla girmeye başlıyor. Endüstri 4.0 ile birlikte, insan değerinin daha fazla öne çıkacağını öngörüyoruz. Hizmetlerin daha da kişiselleşeceği bir yapı karşımıza çıkacak. Biz de dijital dönüşüm yolculuğumuzda şirketimizi, ürün ve servislerimizi Endüstri 4.0’a uyumlu şekilde tasarlıyoruz. Endüstri 4.0 dönüşümünde önemli bir kilometre taşı olan 5G’ye yönelik hazırlıklarımız da tüm hızıyla sürüyor sürüyor. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz hız testleri Turkcell olarak 5G’de kısa zamanda kaydettiğimiz ilerlemeyi gösteriyor. 5G teknolojilerinin geliştirilerek, insanımızın en yeni teknolojilerle dünyayla aynı anda buluşturulması noktasında çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics