Dosya Bilişim 500 2016 Dosyası 30 TEMMUZ 2017 / 19:15

“Teknolojiye erişimi kolaylaştırmayı sürdüreceğiz”

2016’nın zor bir yıl olmasına rağmen, son çeyrekte kar ederek yılı pozitif tamamladıklarını kaydeden Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“2017 yılına da daha fit şekilde girip ilk çeyrekte hedeflediğimiz büyüme ve karlılığı yakaladık. İkinci çeyrek de oldukça verimli geçti. TeknoSA olarak, hem teknoloji ürünlerindeki gelişmelerin yaratacağı hareketlilik hem de yenilikçi hizmetlerimiz ve uygulamalarımız ile değer yaratmaya devam edeceğiz. 25 milyon TL seviyesinde yatırım, geçen yıla paralel bir ciro hedefimiz bulunuyor. Benzer mağaza satışlarında (LfL) da pazarın üzerinde büyüme hedefliyoruz. TeknoSA, çoklu kanalda kesintisiz hizmet vererek Türkiye’de herkesi teknoloji ürün ve hizmetleriyle buluşturuyor. Türkiye’nin dijitalleşme atağında teknolojiye erişimi kolaylaştırmayı ve sektöre liderlik etmeyi sürdüreceğiz.
Türkiye’de tüketici teknolojisi ürünleri pazarı hızı geçen yıllara göre azalmakla birlikte büyümeye devam ediyor. Pazar, 2017’nin ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8,3’lük bir büyüme performansı ile 11,7 milyar TL ciro değeri elde etti. Bu bağlamda, 2017 yılının ikinci yarısının da hem ülkemiz hem sektör adına pozitif geçmesini bekliyoruz.
TeknoSA, kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği ilkler ve fark yaratan uygulamalarıyla sektöre liderlik eden, sektörü büyüten bir marka. Tek adreste teknolojiye dair geniş yelpazede ürün ve yenilikçi hizmetleri bir arada sunuyoruz. Türkiye’de öncüsü olduğumuz çoklu kanal modelini daha iyi bir noktaya getirmek, müşterilerimize en iyi alışveriş deneyimini sunmak için kanallarımızda yenilenme çalışmaları devam ediyor. Türkiye’nin en yaygın mağaza ağına sahip teknoloji perakendecisi olmamız, çoklu kanal modelinde bize önemli bir avantaj, müşterilerimize ise kolaylık sağlıyor. Klasik anlamda sadece ürün satan bir perakende şirketi değiliz. Ürünleri en uygun hizmetlerle buluşturarak servis sunuyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics