Dosya Bilişim 500 2016 Dosyası 30 TEMMUZ 2017 / 20:28

“Ülkeler tasarım ve Ar-Ge ile güçlenir”

Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan Bilişim 500 Araştırması sonuçlarının açıklandığı törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 “Bilişim sektörünün aynası olarak görülen Bilişim 500 Araştırması, yatırımlar için gösterge, kamu ve özel sektör için önemli bir kaynak. Günümüzde tüm sektörlerin işleyişini aynı anda etkileyen en önemli faktör bilgi ve iletişim sektöründeki gelişmeler. Haberleşme sektörünün de içinde bulunduğu bilgi ve iletişim teknolojilerine yönelik faaliyetler de bu sektörün gelişimindeki en büyük araç. Ülkeler ancak tasarım, Ar-Ge ve üretimle güçlenir ve dünyada söz sahibi olabilir. Kurumumuz ve ülkemiz özellikle en üst seviye teknoloji gerektiren haberleşme alanında yerlilik ve milliliğe çok önem vermektedir. Bu kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmenin ve hatta ürünlerini ihraç eder duruma gelmenin bir göstergesidir.”
Konuşmasının ardından BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Ayan’a, BTHaber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe tarafından bir teşekkür plaketi sunuldu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics