Dosya Bilişim 500 2016 Dosyası 30 TEMMUZ 2017 / 19:11

“Yatırımlarımız hız kesmiyor”

Bilişim 500 Araştırması’nın tedarikçi, müşteri ve pazarın nabzını tutan çok değerli bir çalışma olduğunu belirten Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, şu açıklamalarda bulundu:
“Bilgi teknolojileri sektörünün 18 yıldır tek kapsamlı araştırması olarak; geçtiğimiz yıl hakkında geniş bir projeksiyon sunarken, gelecek dönem planları için yol gösterici nitelik taşımakta. Bu sene eklenen Bilişim 500+ kategorisinin de araştırmaya yeni kan getirdiğini düşünüyoruz. Penta Teknoloji olarak stratejik planımızı oluştururken, tedarik zincirinin doğru yönetimi ve katma değer üreten çözümler sunma üzerine odaklanıyoruz. Yaptığımız yatırımlar ve satın almalar ile Penta Teknoloji, sektörün en zengin ürün yelpazesine sahip şirketlerinden biri haline gelmiştir.  Her zaman dinamik bir şirket olmaya gayret ediyoruz. İş modelimiz de kuvvetli yanlarımız olduğu kadar gelişmeye açık yanlarımız da bulunuyor. Önce bu gelişim alanlarını tespit ediyor, sonra da bunlara odaklanarak işlerimizi büyütmeye yoğunlaşıyoruz. Yeni dağıtıcılıklar alarak farklı pazarlara giriyoruz. Bayilerimizin satış süreçlerini kolaylaştıracak hizmetler geliştiriyoruz. Türkiye’nin ilk B2B e-ticaret sitesi olan Bayinet ile öncü olmuş bir kurum olarak, sektördeki en dijital şirket konumundayız. Operasyonel verimliliğimizi daha da artırmak için tüm süreçlerimizde en üst düzeyde dijitalleşmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz.  
Sadece 2017 için değil, uzun dönem hedeflerimiz de her zaman iş ortaklarımıza iş faydası sağlamaya yönelik. Bunun yanında daha fazla bayiye ulaşmak istiyoruz ve bunun için de projeler oluşturuyoruz. Lojistik anlamda da daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Sadece müşterilerimizi değil üreticileri de memnun eden bir dağıtıcıyız. Böylece her geçen yıl çalıştığımız kontrat sayısını artırıyoruz. Sektördeki yenilikleri yakından takip ediyoruz. Hedefimiz, dokunduğumuz tüm paydaşlarımızla birlikte büyümek ve sektörümüzü ileri taşımak.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics