Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:42

Bölgede etkinliğimizi artıracağız

Despec bu yılki Bilişim 500 sıralamasında 51’inci sıraya yükselirken “Tüketim Malzemeleri Gelirleri” kategorisinde 1. sırada. Despec Genel Müdürü Oğuz Gülmen, Türkiye pazarını şöyle değerlendirdi:
Tüketim malzemeleri sektöründe geçen seneden beri daralma söz konusu. Özellikle akıllı telefonlar ve tabletlerin artmasıyla birlikte baskı alımları çok düşmüş durumda. Printer satışlarının azalması da bu duruma en büyük etken… Tüm bu daralmaya rağmen, yeni ürünlere girerek bu daralmayı engelliyor ve ekibimizle birlikte daha fazla çalışıyoruz.

Bu yıl ilk çeyrekte karlılıkta yüzde 68,5 oranında rekor büyüme kaydederek çok başarılı bir çeyrek kapanışı gerçekleştirdik. 31 Mart 2014 tarihindeki 2 milyon 533 bin 139 TL’lik karlılığımız, 31 Mart 2015 tarihi itibarıyla 4 milyon 267 bin 433 TL'ye ulaştı. Özellikle son iki yıldır tüm çalışanlarımızla birlikte verimli ve karlı büyüme hedefine odaklandık. Bu gelişmede tüketim malzemeleri ve aksesuar ürün portföyümüzü genişletmemizin de etkisi büyük oldu. Şirketimizin sağlıklı büyüyen bilançosu doğrultusunda, sürdürülebilir karlılık artışının 2015 boyunca devam etmesini umuyoruz. Önümüzdeki dönem için verimli satış stratejileri oluşturarak satış kanallarımızı genişletmeye devam etmeyi umuyoruz. Bununla birlikte Despec olarak daralan pazarda liderliğimizi koruyoruz. Diğer taraftan farklı alanlardaki faaliyetlerimizi artırıyoruz ve projelerimiz arasına telekom aksesuar ve veri depolama üniteleri gibi yeni ürünler katarak ciromuzu yükseltmeye çalışıyoruz. Gelecekte bölgedeki etkinliğimizi de artırarak hâlihazırda distribütörlüğünü yaptığımız HP, IBM, Canon, Toshiba, Jabra, Trust, Lexmark, Targus, Sony, OKI ve Dexim gibi birçok dünya devinin arasına yenilerini katmayı hedefliyoruz.”
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics