Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:49

En fazla büyüyen alanlar telekom ve tüketici elektroniği

Teknosa, Bilişim 500’de, Türkiye’nin en büyük dördüncü bilişim şirketi olurken, ‘Görüntü ve Ses Sistemleri’ ile ‘Perakende Zinciri’ kategorilerinde de birinci oldu. Bu ödüllerden dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarının altını çizen Teknosa Kategori Direktörü Seçil Özekin Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu ödüller yaptığımız işlerin bir nevi sağlaması olup bize daha yenileri için kılavuzluk ediyor. Genç nüfusumuz, teknoloji ürünlerinin hayatımızda önemli bir ihtiyaç haline gelmesi ve sürekli gelişmesi ile Türkiye’de sektörümüz açısından güçlü bir potansiyel var. Teknoloji perakendeciliğindeki ürün gamının da çeşitlenmesi ile sektörümüzde büyüme çift haneli seyrediyor. Türkiye Tüketici Teknolojisi Ürünleri pazarı, 2014 yılında yüzde 17 civarında büyüyerek toplamda 36 milyar TL seviyesinde büyüklüğe ulaşmıştı. 2015 ilk çeyreğinde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 seviyesinde bir büyüme performansı ile 9,4 milyar TL’lik ciro değerini elde etti. Bir önceki yılın aynı dönemine göre ciroda en fazla büyüyen bilişim kategorileri telekom ve tüketici elektroniği oldu. Tüketici elektroniğinde Ultra HD TV’lere ilgi büyümeyi tetikledi. Telekom kategorisine gelince, toplam pazarda yılın ilk çeyreği bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23’e yakın büyüdü. Büyümeyi de akıllı telefonlar sürükledi. Önümüzdeki dönemde sektörün çift haneli büyümesini sürdürmesi bekleniyor. Bu kapsamda akıllı ürünler yine önemli bir paya sahip olacak. Giyilebilir teknolojiler ve akıllı oyuncakların da pazarda payını artıracağını öngörüyoruz.

Geçen yıl Türkiye’nin 81 iline ulaşarak, sektör için yine önemli bir kilometre taşına imza attık. 300’e yakın mağazamız, teknosa.com, mobil aplikasyonlarımız ile yani her kanalda teknolojiyi erişilebilir kılıyoruz. Teknosa’nın, bugün ve gelecekte tüm teknolojik ihtiyaçların tek adresi olması anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda çoklu kanalda yaptığımız yatırımlara ve her zaman olduğu gibi tüketici teknolojisi ürünlerinde referans noktası, yeni teknolojilerin merkezi olmaya devam ederken farklı atılımlarla da tüketicilere değer sunmaya odaklanıyoruz.”
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics