Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:50

İnovasyon ajandası sürekli güncelleniyor

Turkcell, Bilişim 500’de Türkiye’nin en büyük ikinci bilişim şirketi oldu. İletişim Teknolojileri sıralamasında da ikinci sırada yer alan Turkcell adına ödülünü,  Turkcell Kurumsal Satış Grup Başkanı Tuğrul Cora aldı. Tuğrul Cora, Bilişim 500 ödülleri ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan ve 16 yıldır gerçekleştirilen Bilişim 500, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında Türkiye’de bilişim sektörünün en önemli referans kaynaklarından biri. Sektörümüzün referansı olarak kabul edilen Bilişim 500 sayesinde, bir yandan şirketler kendi performanslarını ölçme ve rekabetteki yerlerini görme şansı yakalarken diğer yandan da bu araştırma Türkiye'deki bilişim sektörünün büyüklüğü hakkında yurt dışı için de önemli bir kaynak olarak konumlanıyor.  Turkcell olarak biz de kategorimizde başlangıçtan bu yana ilk sıralardaki yerimizi istikrarla korumanın gururunu yaşıyoruz. Bu istikrarı sağlamak için verilen büyük bir emek var. Turkcell’in uluslararası alanda küresel ve bölgesel varlığı olan oyuncu olma hedefi için emin adımlarla ilerliyor ve inovasyon ajandamızı hızla gelişen teknolojilerin geldiği son nokta ile paralel olarak sürekli güncelliyoruz. Müşterilerimiz de bu farkındalıkla Turkcell’i tercih ediyorlar. Mobil uygulamalar, mobil genişbant altyapısı, bulut bilişim ve M2M çözümleri şu sıralar ajandamızın en üst sıralarında yer alıyor.

Bilgi teknolojileri ve iletişim sektöründeki bir birim büyüme, ülke ekonomisinde 1,8 birim büyüme getiriyor. Böylesine önemli bir sektörün 2023 yılı için hedeflenen 160 milyar dolar büyüklüğüne ulaşması için önümüzdeki 10 yılda sektörün mevcut büyüme hızının yaklaşık 3 katı oranında gerçekleşmesi, yani her yıl yüzde 15 seviyesinde büyümesi gerekiyor. Sektörde doğru adımlar atılırsa bu büyümeyi yakalayabiliriz. Teknolojideki liderliğimizi sürekli kılmak için stratejimizi  “hizmetle rekabet avantajı yaratmak” üzerine kuruyor ve hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Dünyada teknolojik yol haritaları çizilirken biz de karar vericiler arasında yerimizi alıyoruz. Umudumuz, bu bakış açısının gerek sektörümüzde gerekse tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarında yaygınlaşması. “

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics