Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:45

İş sürekliliği konusunda işletmelere büyük avantaj

Müşterilerine kesintisiz ve güvenli hizmet sunmayı kendileri için kritik bir sorumluluk olarak gösteren Anadolu Bilişim Genel Müdürü Yakup Kadri Ünal’a göre, günümüzde klasik olağanüstü durum senaryolarından ziyade, iş sürekliliği şirketler için daha doğru bir ihtiyaca dönüşmeye başladı. Kesintisiz hizmet konusunda sahip oldukları yeni nesil teknolojiler ile kurumların ihtiyaçlarına göre hizmet verdiklerini vurgulayan Yakup Kadri Ünal, 2011 yılında hayata geçirdikleri Anadolu Bilişim Data Center yapısının da, akıllı bina konseptiyle 7 aşamalı güvenlik sistemini içerdiğinin altını çizdi. Veri merkezinde hem fiziksel güvenlik hem de veri güvenliği taahhüt edilirken, her ölçekten müşteriye kesintisiz iş sürekliliği ilkesiyle hizmet veriliyor. Sunulan olağanüstü durum merkezi (ODM) hizmeti sayesinde uzun süreli teknik arıza, yangın ve doğal felaket gibi herhangi bir kritik durumda, şirketlerin işlerine ve operasyonlarına Anadolu Bilişim Data Center’da bulunan verilerinden kullanarak devam etmeleri de sağlanıyor. “Kurumlar için donanım yenileme, bakım, yazılım güncelleme, saklama ve işletme maliyetlerini ortadan kaldırıyoruz” yorumunu yapan Ünal, şu detayları paylaştı:

Kesintisiz ve güvenli çalışma garanti altında

“Kurumların hayati verileri için son derece güvenli bir barınak olan veri merkezimiz Türkiye’de PCI DSS (Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı) sertifikasının sahibi olan bir veri merkezi. Ayrıca, tüm operasyonlarımızda da geçerli olan ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 20000 BT Hizmet Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikaları ile dünya standartlarında denetlenebilir ve ölçümlenebilir bir hizmet ortamı sunuyoruz. Uluslararası Tier-III standartlarıyla uyumlu merkezimizde 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz, yüksek performanslı ve güvenli bir şekilde çalışmayı garanti altına alıyoruz.”

Anadolu Bilişim, bulut bilişim konusunda büyük atılımlar yapmakla birlikte, stratejik iş ortağı olarak Microsoft ile hibrit bulut hizmetleri alanında yeni çözümler geliştiriyor. Ünal, bulut hizmetlerinin, müşterilerinde verimlilik hedeflerine hızla erişmeyi sağlarken, maliyette ciddi tasarruflar sağladığının altını çizerken, işletmelerin, ihtiyaç duydukları yazılımları ve uygulamaları “Kullandığın Kadar Öde” yaklaşımıyla istedikleri süre zarfında satın alma esnekliğine sahip olduklarını hatırlattı. Ünal’a göre, şirketler, bu sayede bilgi teknolojileri yatırımlarını kontrol altında tutup, ana iş koluna yoğunlaşabiliyor ve rekabet koşullarında avantaj sağlayabiliyorlar.

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics