Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:40

Karel’in DNA’sında Ar-Ge var…

Karel, Bilişim 500 Araştırması kapsamında “PBX Santral” ve “Türkiye Merkezli Üretici ve Türkiye Merkezli Donanım” kategorilerinde birinci sırada yer aldı. Karel Pazarlama Direktörü Nurşen Yıldırım, konuyla ilgili görüşlerini şöyle paylaştı:

“Bu yıl Bilişim 500’de iki önemli ödül birden aldık. Bu ödüller bizi gururlandırıyor. Çünkü içinde yüzde 100 yerli Ar-Ge ve üretim var. Türkiye’de bu alanda öncü ve lider olmanın misyon ve sorumluluğunu taşıyoruz. İnancımız Türkiye Bilişim sektörünün Ar-Ge ve üretimle gelişebileceği yolunda.

Karel bugün, haberleşme elektroniği alanında yabancı ortağı olmayan en büyük şirketi konumunda. Kuruluşumuzdan bu yana Karel olarak üretimimizin belkemiğini oluşturan Ar-Ge faaliyetlerine çok büyük önem veriyoruz, her yıl ciromuzdan yüzde 10’luk bir payı Ar-Ge yatırımlarımız için ayırıyoruz. Bugün Karel, kendi tasarladığı ve ürettiği katma değer yaratan ürün ve çözümler sayesinde dünyaya ürün ve teknoloji sunabilir durumda. Bu sayede dünyada 30’dan fazla ülkeye kendi markamızla ihracat yapıyoruz.  Karel’in DNA’sını oluşturan ve inançla sürdürdüğümüz bu çalışmaların takdir edilerek, böylesine değerli bir ödül ile taçlandırılmış olması bizi Karel olarak çok mutlu etti.

Karel olarak her zaman en büyük hedefimiz her  katman ve büyüklükteki işletmenin bilişim ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmak. Bunun için en son teknolojileri kullanarak Ar-Ge ve üretim yapmak, en hızlı ve yaygın şekilde pazara sunmak ve sonrasında da müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutarak desteklemek. Bunu  uzun soluklu, sürdürülebilir bir başarıyla yapabilmek çok önemli. Bunun için vizyoner bir bakış açısına sahip olmak, pazardaki fırsatları öngörebilmek ve bunun için gereken adımları zamanında atabilmek gerekiyor. Uzun yıllardır açık ara pazar liderliğimizin arkasında da sanırım tüm bu istek ve hedeflerimiz yer alıyor.”

 

 
ETİKETLER : 1033