Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:48

Katma değer yaratacak alanlara odaklanıyoruz

Bilişim 500 Araştırması’nda 6. sırada yer alan Index, Sunucu Kategorisinde 1’inci, Çevre Birimleri Kategorisinde 1’inci, Sunucu Gelirleri Kategorisinde 1’inci,  Tablet ve Taşınabilir Bilgisayar Kategorisinde 1’inci, Veri Yedekleme ve Depolama Donanımı Kategorisinde 1’inci sırada bulunuyor. Index Genel Müdürü Ali Kançal durumu şu şekilde değerlendiriyor:

“Türkiye'nin siyasi ve ekonomik gündemi, BT sektörünü ister istemez etkiliyor. Sektörümüzün dolarize olması ve kur dalgalanmaları da ayrı bir etken. Bunlara ek olarak geçtiğimiz yıl başlayan cep telefonlarında taksitin kaldırılması ve bu yıl diğer elektronik ürünlere sıçrayan taksitlerin kaldırılması uygulaması ise, geçtiğimiz yıl Şubat'tan Haziran'a kadar olan dönemde sektörümüzde çok önemli küçülmeler yaşanmasına neden oldu. Benzer bir şekilde Bilişim Teknolojileri sektöründeki bazı ürünlere uygulanan yüksek vergilendirme de ithalatı büyük ölçüde zorlaştırdı. Bu tip ekstra vergilendirmeler, mevcut bütçeleri etkilemenin yanı sıra ekonomide de olumsuzluklara yol açtı.

“Geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonu ve çift basamaklı büyüme rakamlarıyla İndeks Bilgisayar’ın 26. yılını geride bıraktığımız 2015 yılı yatırımlarımızı üç ana başlıkta yürütmeyi planlıyoruz. Öncelikle lojistik sektöründeki yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2014 yılında önce Apple, daha sonra Avea distribütörlük işbirlikleriyle mobil ve telekomünikasyon sektörüne giriş yapmıştık. Şimdi Telekom sektörünün önemli oyuncularından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz ve 2015’te bu alandaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Üçüncü olarak da 'Value Added' dediğimiz katma değer yaratacak alanlarına odaklanmayı 2015 yılında arttırmış olacağız.”

 

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN