Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:41

Katma değer yaratmamız, bizi farklı kılıyor

Bilişim 500 araştırmasında “Yılın Güvenlik Yazılımı” kategori birincisi Infonet oldu. Infonet Genel Müdürü Taner Özdeş, kurumsal gelişim adına attıkları adımlar, hedefleri ve Bilişim 500 araştırması konusunda şu yorumları yaptı:

 

“Infonet 1995 yılından beri sadece ağ ve bilgi güvenliğine odaklanmıştır. Bu da uzmanlık ve geniş bir müşteri tabanı elde etmemize sebebiyet verdi. Infonet’in çalışma stratejisi her zaman yeni iş geliştirmek üzerine. Müşteri odaklı ve hızlı olmamız bizi rakiplerimizden ayrıştırmakta. Her yıl, pazar ihtiyaçları genişlemekte ve müşterilerimiz her sene yeni ürün ve hizmetler talep etmekte. Doğal olarak bu da mevcut müşterilerde derinleşmemizi sağlamakta. Bunun dışında, mevcut müşterilerin yenilemeleri de gelirlerimizi pozitif etkilemekte. Büyümede denetim ve yaptırımların ciddi katkısı var. Infonet’i diğer distribütörlerden ayıran en önemli farkı, katma değer yaratması. Katma değeri de satış öncesi ve sonrası vermiş olduğumuz uzman  teknik destek ile sağlıyoruz. Önceliğimiz her zaman yeni müşteri ve çapraz satış olarak sürekli büyüme sağlamak.

2015 yılı nispeten daha zor bir yıl olacak. Türkiye ve dünyadaki politik gelişmeler, yüksek kur ve belirsizlik kurumların yeni yatırım yapması önünde en önemli engel  olacak. 2015’de tabii ki büyümeye devam edeceğiz. Odağımızı KOBİ’lerden çok, holdingler, finans, enerji ve diğer büyüyen sektörlere yönelteceğiz. Krizden en çok etkilenenler orta ölçekli şirketler olmakta. Türkiye’de bu arada eğitim, sağlık ve belediyede güvenliğe talep artması bizi de şaşırtmakta.

Veri çok kıymetli. Ülkemizde yeterli araştırma olmadığı için birçok sektör yatırım yaparken zorlanmakta. Bilişim sektörünün firma sayısının  az olması, rekabetin yoğun olması, ürünlerin birbirine benzemesi nedeniyle çoğu kurum bilgisini paylaşmak istememekte. Ben veri paylaşmayı vergi ödemeye benzetiyorum. Herkes bu konuda adil ve eşit davranmazsa, birçok firma da doğal olarak bilgisini paylaşmaktan kaçınır. Bilişim 500 bu doğrultuda bence çok faydalı bir çalışma yapıyor. Katılmayan ve bilgi vermeyen firmalar da oldukça fazla. Bilişim 500 ne kadar çok firmayı kapsarsa, o kadar daha çok faydalı olacak. Üniversiteler ile işbirliği de çok faydalı olacaktır.”

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics