Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:41

KGK’ların pazar payı artacak

Bilişim 500 araştırmasında “Çeşitli Donanım” kategori birincisi İnform oldu. İnform Elektronik Genel Müdürü Levent Ilgın, sektöre dair beklentilerini ve kurumsal hedeflerini ise şöyle anlattı:

Türkiye bilişim pazarının yüzde 12 büyüdüğü bir yılda, İnform satış gelirleri bazında yüzde 20 büyümeyi başardı. Bu hem internet kullanımının yoğunlaştığı 2000 yılından gelen bir trendin sonucu hem bulut yazılımlarının kullanılmasının neredeyse zorunlu hale geldiği 2013 yılının ivmesinin yansımaları. Bilgi depolamanın gerekliliği artıkça, bilginin güvenli saklanmasının önemi ortaya çıkarak KGK sektörünü hareketlendirdi. Araştırma verilerinize baktığımızda, bu büyüme rakiplerimizde yüzde 2 ile sınırlı kalmıştır. Yıl içerisindeki tüm ekonomik ve siyasi iktidarsızlığa rağmen, İnform sektöründe yine açık ara lider konumunu korumuş hatta güçlendirmiştir. Bu büyümede; İnform’un piyasadaki güvenilir ismi ve yaygın şube-bayii yapılanması, teknik servis ağının katkısı olduğu gibi, 2011 yılındaki yönetim değişikliği ile farklı bir vizyon ve çalışma şekli ortaya koymamızın da önemli bir payı var.

Bilişim 500 araştırmasının pazar hakkında ciddi verilere ulaşmamızı sağladığına inanıyorum. Bu, Türkiye’de en güvenilir araştırmalardan biri. Her şirketin önüne hedefler koyması açısından, pazardaki aktörler için gerçekten önemli bir başvuru kaynağı. 12 senelik geleneğimizi bozmadan bu yıl da Bilişim 500’den evimize birincilik ödülü ile döndük. Bu ödül gerçekten gurur verici ve İnform ailesi bünyesinde yer alan ve emeği geçen tüm çalışanlarımız bu ödülü fazlasıyla hak etmişlerdir. Gelecekte daha başarılı sonuçlara imza atacağımıza güvenimiz tam.

2015 yılı içersinde de büyüme çizgimizi sürdürerek, dünyanın ilk 5 KGK üretici firması arasına ismimizi yazdırmak ilk hedefimiz. Önceki yıllara bakarak gelecek yılların da sektör açısından inişli çıkışlı bir seyir göstereceğini söyleyebiliriz. 2015 yılı için ortalama yüzde 4-5 civarında büyüme beklemekteyiz. Önümüzdeki 3-4 yılda veri depolama ve bulut sistemleriyle birlikte 3 fazlı KGK’ların pazar payının artacağını düşünmekteyiz. Ar-Ge ve üretim yapılanmamızı bu yöne kanalize ederek, gücümüzü piyasanın istekleri doğrusunda güçlendiriyoruz.”

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics