Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:37

Prota Bilgisayar’ın hedefi yurtdışı satışlarını artırmak

Prota Bilgisayar, Bilişim 500 Araştırması kapsamında “Bayi” kategorisinde birinci sırada yer aldı. Prota Bilgisayar Genel Müdürü Şuayip Çavuşlar, konuyla ilgili görüşlerini şöyle paylaştı:

“Prota Bilgisayar olarak iki sektörün pazar durumunu ve  gelişmelerini  yakından takip ediyoruz.  Yapı  sektörü ve yazılım sektörü. Yapı sektörü için geliştirilen yazılımlar firmamızın odağıdır. Hedefimiz yapı sektörü için geliştirilen en son teknolojileri  takip edip kullanıcılarımıza sunmaktır. Bunun yanı sıra sektörel yazılım geliştirmek ve dağıtıcısı olduğumuz yurtdışı menşeli yazılımları Türkiye yapı standartlarına uygun olarak yerelleştirmek de önemli hedeflerimiz arasındadır.

Yapı sektörüne yönelik yazılım teknolojilerinde gelin en son nokta BIM (Yapı Bilgi Sistemi – Building Information Modelling) dir. Bizde Prota Bilgisayar olarak 5 yıldır tüm kaynaklarımızı BIM teknolojisi uygulamalarına yönünde geliştirdik. Yazılım satışı, teknik destek, eğitim ve danışmalık hizmetleri çerçevesinde müşterilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yapıyı kurduk.  Verdiğimiz hizmetlerin kalitesi ile de  Türkiye’de Autodesk’in en büyük iş ortağı olduk.

İnşaat sektörünün Türkiye’de lokomotif sektör olması, kamu tarafından verilen destek Türkiye’de yapı sektörünün dinamizmi ile gelişen rekabet şartları, sektörde fark yaratmak isteyen inşaat firmaları, mimarlık ve mühendislik firmalarının BIM yatırımı yapması sağladı. Bu sayede Prota olarak yıllardır yapmış olduğumuz yatırımların sonuçlarını almaya başladık.  Müşterilerimiz için güvenilir danışman statüsünde değerimizi arttırdığımız söyleyebiliriz.

Gelecek planlarımıza gelirsek, hızla gelişen BIM teknolojilerine yatırım yapmaya devam ederek güvenilir danışman statümüzü korumaya devam edeceğiz. Autodesk’in yeni uzmanlık alanlarında yetki alarak uzmanlık yelpazemizi genişletmeye devam edeceğiz. Ayrıca yurtdışından getirip Türkiye standartlarına uyarladığımız sektörel  yazılımlarının iyileştirme ve geliştirme çalışmaları önemli hedeflerimiz arasında yer almaya devam edecektir.

Yurt dışı için ise, Odtü Teknokent bünyesinde kurulu olan Prota Yazılım A.Ş  firmamızın ortaklığı ile  Malezya ‘ da kurulan Prota Asia firmamız ile inşaat mühendisliği çözümleri için geliştirdiğimiz Prota Structure yazılımımızı yurt dışında da satışlarını artırarak ülkemize katma değerli  çözümler ile döviz kazandırmak ve 3 yıllık bir süreçte  yurt dışı ofis sayımızı ve yatırımlarımızı artırmak ana hedeflerimizden biridir.”

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics