Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:46

Sektörün en zengin ürün yelpazesi

Bilişim 500 sıralamasında dokuzuncu sırada yer alan Penta, ‘Yılın Masaüstü Bilgisayar ve OEM’ kategorisinde de birinciliği aldı. Penta Genel Müdürü Mürsel Özçelik, kurumsal stratejileri ve hedefleri hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Bilişim 500 araştırması tedarikçi, müşteri ve pazarın nabzını tutan çok değerli bir çalışma. BT sektörünün 16 yıldır tek kapsamlı araştırması olarak; geçtiğimiz yıl hakkında geniş bir projeksiyon sunarken, gelecek dönem planları için yol gösterici nitelik taşımakta.

Penta stratejik planını oluştururken, tedarik zincirinin doğru yönetimi ve katma değer üreten çözümler sunma üzerine odaklanmıştır. Katma değerli dağıtıcılığa yatırım yapma stratejisi doğrultusunda 2013 yılı içinde Medyasoft Bilgi Sistemleri satın alındı. 2014 yılında ise network ürünleri dağıtıcılarının önde gelen firmalarından Beyaz İletişim ve Türkiye’nin en büyük tüketim ürünleri dağıtıcısı Ekip Elektronik’in satın alınması gerçekleştirildi. Bu satın almalar ile kazanılan yeni dağıtıcılıklar sonucunda Penta, sektörün en zengin ürün yelpazesine sahip şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Penta için 2015 yılı, katma değerli dağıtıcılık ve uçtan uca çözüm sunma adına önemli bir yıl. Uçtan uca çözüm sunabilmek için ciddi bir yapılanma gerekmekte. Bu bağlamda son teknoloji ürünlerle donatılmış demo merkezi hayata geçirildi. Ürünler hakkında detaylı bilgi ve teknik destek verebilen, konularında uzman bir presales ekibi kuruldu. Bu ekip özel projeler için PoC desteği de verebilmekte. Bu alanda atılmış bir diğer önemli adım ise 23 yıldır Autodesk’in Katma Değerli Dağıtıcılığı’nı üstelenen Sayısal Grafik’in satın alınması. Autodesk markası, Penta’nın uçtan uca çözümler sunma hedefine, çarpan etkisiyle katkıda bulunacak. Ayrıca iş ortaklarının tercih ve gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen B2B portalı Bayinet’te, operasyonel verimlilik ve maliyet avantajı sağlayan birçok uygulama bulunmakta. Son dönemde hayata geçirilen ‘’Bulut Servis Uygulamaları’’ ile iş ortaklarımız altyapı ya da kurulum sorunu yaşamadan e-Fatura, e-Arşiv, hosting hizmetleri, web yazılım paketleri, e-ticaret yazılım paketleri gibi uygulamalara bulut teknolojisi aracılığıyla tüm masaüstü ve mobil cihazlarından ulaşabilmekte.”

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics