Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:49

Türkiye’deki dijital dönüşümün lideri olmayı hedefliyoruz

Bilişim 500 Araştırması’nda 3. sırada yer alan Vodafone’un ödülünü Vodafone Türkiye Kurumsal Pazarlama Müdürü Ebru Özgüç aldı. Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel Bilişim 500 ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye ekonomisi, dünyada krizin etkilerinin önemli boyutlarda hissedildiği bir dönemde istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürürken, mobil telekomünikasyon sektörü Türkiye ekonomisinden de hızlı bir şekilde büyüdü. Bu artış grafiğinin ardında, sektörümüzün kendisi haricinde temas ettiği endüstrilerde yarattığı çarpan etkisinin büyük payı bulunuyor. Zira bugün, genişbant teknolojileri, finans, sağlık, eğitim, tarım gibi pek çok sektörde verimlilik ve tasarruf etkisiyle paralel bir büyümeyi getiriyor. Biz, mobil teknolojilerin yarattığı çarpan etkisine yönelik farkındalık arttıkça, sektörümüze yapılan yatırımların artacağını; diğer yandan giderek artan akıllı cihaz ve mobil veri kullanımının etkisiyle sektörümüzün geçen yıllarda olduğu gibi ekonomik büyümenin üzerinde bir artış oranı ile ivme kazanacağını öngörüyoruz.

Türkiye’deki dijital dönüşümün lideri olmak üzere ülkemizi 2023 hedeflerine taşıma misyonuyla faaliyetlerimize ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. Ana stratejimiz, dijital bağlantılı yaşamı bireyler ve kurumlar için kolay ve erişilebilir kılmak olarak şekilleniyor.

Vodafone Türkiye olarak, gelecekte büyümenin itici gücü olarak genişbant teknolojilerini görüyoruz. Gerek abonelerin genişbanda olan ilgisinin artması, gerek genişbant gerektiren uygulamaların günden güne daha fazla kullanılması, gerekse yeni nesil genişbant teknolojilerinin hayatımıza girecek olması, bu beklentimizi kuvvetlendiriyor. Önümüzdeki dönemde, sadece bir mobil iletişim şirketi olmaktan çıkıp, evde ADSL, fiber internet ve TV gibi birçok sabit iletişim hizmetini de müşterilerine tek çatı altında sunan bir mobil ve sabit telekomünikasyon şirketi olma hedefiyle, müşterilerimizin “her an her yerde” dijital dünyaya kesintisiz ve yüksek hızla bağlanabilmelerini sağlayacağız.”

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics