Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:37

Türkiye’nin teknoloji alanındaki bölgesel hedeflerine katkı sağlıyoruz

Bilişim 500 Araştırması kapsamında Netaş, "Yılın Ağ Donanımı", "Yılın Yazılım İhracatı" ve "Yılın Sistem Entegratörü ve Donanım" kategorilerinde ilk sırada yer aldı. Şirket adına plaketleri Netaş yöneticilerinden Gönül Kamalı, Kamil Orman ve Mehmet Ali Tombalak aldılar.

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay ise şu açıklamalarda bulundu:
“Bilişim 500 araştırmasının 16. yılını kutluyor, çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Netaş’ın bu yıl elde ettiği ödüller, doğru bir stratejiyle yola devam ettiğimizi gösteriyor. “Küresel standartlarda çalışan, Türkiye’nin ve bölgenin 1 numaralı sistem entegratörü olma” vizyonumuzla, Türkiye’nin kendi teknolojisini üreten bir bölgesel bilişim merkezi haline gelmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Netaş olarak, kısa vadede yoğunlaştığımız alanların başında Siber Güvenlik geliyor. Verinin bu kadar hızlı büyüyüp buluta taşındığı, erişimin geniş bant ve mobil olarak sağlandığı dünyamızda, 2020 yılında yaklaşık 75 milyar cihazın birbirine bağlı olacağını hatırlarsak, siber güvenliğin önemini de vurgulamış oluruz. Siber güvenlik pazarının 2014-2019 yılları arasında %10,3 oranında büyüyerek 155 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Dünya genelinde yapılan siber saldırılarla ilgili istatistiklere bakıldığında, Türkiye, en çok web saldırısı yapılan ülke sıralamasında 4’üncü sırada. Netaş, VoIP ve multimedya teknolojilerinde dünyada ilk 10 laboratuvar arasında yer almasını sağlayan yetkinliğini kullanarak Türkiye’nin VoIP alanındaki ilk siber güvenlik ürünleri Nova V-Gate (VoIP Güvenlik Duvarı) ve Nova V-Spy’ı (VoIP Güvenlik Zafiyet Analizi) geliştirdi. Nova V-Spy uluslararası alanda benzerlerine göre daha fazla zafiyet analizi yapabilen, güvenlik tedbirlerini sistem karnesiyle öneren, IPv4/IPv6 ağ yapılarını içeren kapsamlı bir zafiyet tespit aracı. Nova V-Gate ise saldırı tespit ve önleme mekanizmalarını bir arada bulunduran, dinamik filtrelemeyle otomatik kural güncellemesi yapan, anlık sistem trafiği incelemesiyle anomali tespitini sağlayan ilk yerli VoIP Güvenlik Duvarı özelliğini taşıyor. 2015 yılında ise VoIP tarafındaki ürünlerimizin yanında Web Uygulamaları Güvenlik Duvarı, Web Uygulamaları Zafiyet Analizi ve oneM2M standardında M2M (Machine-to-Machine) güvenlik projelerine başladık. Ayrıca  tümleşik iletişim sistemleri üzerine “pentest” adı verilen sızma testleri hizmeti veriyoruz. Yol haritamızda, WebRTC ve mobil geniş bant güvenlik projeleri, veri gizliliği ve itibar tabanlı güven yönetim projeleri bulunuyor. Siber güvenlik alanında geliştirdiğimiz milli çözümlerle, sadece ülkemizde değil bölgemizde de lider olmayı hedefliyoruz.

Ayrıca, küresel arenada gerçekleştirdiğimiz projelerle Türkiye’nin teknoloji alanındaki bölgesel hedeflerine katkı sağlıyoruz. Bunun en büyük kanıtlarından biri, 2015 yılının ilk çeyreğinde satış gelirlerimizin yüzde 19’unun yurtdışından gelmesi oldu.”
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics