Dosya Bilişim 500 Özel Dosya 10 AĞUSTOS 2015 / 06:47

Türkiye yeniliklere hızla adapte oluyor

Bilişim 500 şirketleri arasında sekizinci sırada yer alan Brightstar, aynı zamanda “Son 3 yıl İçerisinde En Fazla Büyüyen Bilişim Şirketi” ödülünün sahibi oldu. Bilişim 500 Araştırması kapsamında “Dağıtıcı” kategorisinde dördüncü sırada yer aldı. Brightstar Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Genel Müdürü Ela Çubukçu, konuyla ilgili görüşlerini şöyle paylaştı:

“Brightstar olarak 2009 yılından bu yana faaliyet gösteriyoruz ve toplam 115 kişiyi istihdam ediyoruz. Mobil cihaz piyasasının yönelimleri, mekanikleri ve inceliklerini anlıyoruz ve 13 bölgede yer alan ekibimizle, tüm Türkiye’de 1350'den fazla perakende satış noktasına, iş ortağımız olan üreticilerin ürünlerini tam zamanında ulaştırıyoruz. Gelecek için temel hedefimiz hizmet verdiğimiz ana kanal olan bayi ağımızı cihaz tedariki ve doğru tedarik zinciri uygulamaları ile daha da güçlendirmek. Giderek büyüyen ve gelişen mobil aksesuar pazarında genişletilmiş ürün yelpazesi söz sahibi olmak. Bunların yanı sıra mobil teknoloji severleri sevindirecek ve onların faydalanabileceği katma değerli servisler üzerinde çalışıyor; bunları hızlı ve etkin bir şekilde hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz.

Brightstar olarak en önem verdiğimiz konulardan biri de ikincil cihaz piyasası. Brightstar’ın global düzeyde sürdürülen geri satın alma ve yenisi ile değiştirme programına, Vodafone ile Ekim 2014’ten itibaren Türkiye’yi de dahil etmiş olduk. Önümüzdeki dönemde geri satın alma ve yenisi ile değiştirme faaliyetlerini daha da etkinleştirmek üzere altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Garantili ve tüketicinin güven duyduğu bir pazar oluşturarak bu alanın en güçlü oyuncularından biri olmaya odaklanıyoruz.

Genç nüfusu ve teknolojiye olan tutkusuyla Türkiye, üretici, operatör, perakende ve kurumsal müşterilerin yeniliklere çabuk adapte olabildiği bir pazar... Bu özellik, Brightstar Türkiye’yi, global düzeyde Brightstar içinde güçlü kılıyor ve istediğimiz destek ve yatırımları almamızı sağlıyor. Diğer yandan kur ve mevzuat değişiklikleri gibi gündemde olan konular ise sektörümüzün dinamikleri. Ancak tüm bunları değerlendirdiğimizde, Türkiye pazarının olumlu yönleri ağır basan bir pazar olduğunu söylememiz mümkün.”

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics