Bilişim Dünyası 27 OCAK 2018 / 20:22

​‘EY Yılın Girişimcisi’ programı için geri sayım

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY tarafından 30 yılı aşkın süredir düzenlenen ve girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul edilen ‘EY Entrepreneur Of The Year - Yılın Girişimcisi’ yarışmasının Türkiye programı başvuruları devam ediyor. Dünya genelinde 60’dan fazla ülkede 150 şehirde düzenlenen ödül programı için son başvuru tarihi 2 Şubat 2018. Bugüne kadar dünya çapında 53 girişimcinin ödüllendirildiği programın Türkiye finalisti, Monako’da düzenlenecek ‘Dünya Yılın Girişimcisi - World Entrepreneur Of The Year’ yarışmasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak.

Jüri başkanlığını Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü M. Özyeğin'in üstleneceği programın jürisinde Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine S. Kamışlı, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ve Faik Açıkalın yer alıyor.

Programa yapılacak başvurular geoy.ey.com adresinden kabul edilecek. Adaylarda aranan özellikler ise Türkiye’de en az iki yıldır faaliyet göstermesi, 100 milyon TL’nin üzerinde ciroya sahip olması, aday olacak girişimcinin, şirketin performans ve gelişiminde imzası bulunan kurucu ve aynı şirketin üst yönetiminde sorumluluk sahibi olan bir yönetici olması, ayrıca son 3 yılda finansal performans anlamında yükselen bir grafik izliyor olması.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics