Bilişim Dünyası 27 KASIM 2016 / 16:07

​AKKA Technologies Türkiye pazarında

Fransa merkezli AKKA, Türkiye’deki yatırımlarını genişletme kararı çerçevesinde “AKKA Technologies Türkiye” şirketini kurarak Türkiye’yi, bölge ülkelerine hizmet ihraç edeceği bir hizmet ve Ar-Ge merkezi haline getirmeyi hedefliyor. AKKA, Mercedes Benz’le ortak iştiraki olan MBtech ile 2009 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyordu. MBtech aracılığıyla Türkiye’nin önde gelen otomotiv üreticilerine mühendislik hizmetleri sunan şirket, operasyonlarını otomotivin yanı sıra havacılık, savunma, sağlık gibi farklı sektörlere yönelik genişletme stratejisi çerçevesinde AKKA Technologies Türkiye’yi kurdu. AKKA Technologies Türkiye, her yıl yüzde 15 organik büyüme hedeflerken, birleşme ve satın alma yoluyla inorganik büyüme fırsatlarını da takip ediyor. AKKA Technologies Türkiye Ülke Müdürü İhsan Sürmeli, hedefleri hakkında şu bilgileri verdi:
“AKKA Technologies Türkiye, Ekim ayı itibariyle AKKA’nın Türkiye’deki ikinci temsilcisi olarak kuruldu. AKKA, bu şirketin kurulumuyla Türkiye pazarının gücüne ve potansiyele inandığını gösteriyor. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de artan talebe bağlı olarak bir ‘prototip atölyesi’ ve ‘elektromanyetik laboratuvarı - EmC Lab’ kurmayı hedefliyoruz. Böylece Türkiye’yi AKKA Technologies’in bölge ülkelerine hizmet ihracat ettiği bir ‘bölgesel hizmet ve Ar-GE merkezi’ haline getirmek istiyoruz. Kurulacak prototip atölyesi ile mühendislik desteğini de konsept geliştirme aşamasından, seri üretim öncesi ön modelleme aşamasına çekebileceğiz. EmC Lab ile yurtdışında yaptırdığımız birçok testi Türkiye’de yapabileceğiz.”   
Öte yandan, AKKA Technologies farklı İK politikası kapsamında “yönetim” ve “mühendislik” birimlerini birbirlerinde ayrı kariyer fırsatları yaratacak şekilde tasarlarken, ücret düzenlemesini de buna göre şekillendiriyor. Böylece, aynı deneyime sahip bir mühendis ile bir yöneticinin eşit gelir elde etmesi sağlanıyor, mühendisler de alanlarında ilerlemeye ve deneyimlerini artırmaya teşvik ediliyor.
ETİKETLER : ​AKKA Technologies 1098

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics