Bilişim Dünyası 09 EKİM 2016 / 08:13

​Avnet, Technology Solutions Bölümü’nü Tech Data'ya satıyor

Küresel teknoloji distribütörü Avnet, şirketin Technology Solutions faaliyet grubunu, yaklaşık 2,6 milyar dolar değerinde hisse senedi ve nakit karşılığında Tech Data Corporation'a satmak için anlaşma imzaladı. Avnet'in Technology Solutions faaliyet grubu; küresel bir BT çözümleri dağıtımcısı ve 80'den fazla ülkede müşterilere ve tedarikçilere hizmet verirken, bulutu veri merkezine taşıyan ve BT yaşam döngüsünün tamamını kapsayan kaynaklar, yeni nesil çözümler; pazarlama, eğitim ve hizmetler de sunuyor. Öte yandan, anlaşma koşulları uyarınca Avnet, 2,4 milyar dolar tutarında nakit ve bugünkü değeri yaklaşık 200 milyon dolar olan 2,8 milyon Tech Data hissesi alacak. Bu satış, Avnet'e ve Tech Data'ya temel stratejilerine odaklanma, kendi çalışma alanlarını ölçeklendirme ve hissedarlarına daha büyük kârlılık yaratma fırsatı sunuyor. İşlemin tamamlanması mevzuat onayına bağlı ve 2017 takvim yılının birinci veya ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi öngörülüyor. Öte yandan, Avnet ve Tech Data, pazara küresel bazda yüksek kalitede uçtan uca IoT çözümleri sunmak için ortaklık yapmayı da planlıyor.
Avnet CEO’su William Amelio, konuyla ilgili, “Bu anlaşma, bize Avnet'in gelecekteki başarısı ve kârlılığı için en iyi stratejik yolu sundu ve Technology Solutions'a Tech Data ile birlikte çığır açacak iş hedeflerine ulaşma şansı tanıdı” derken,  Tech Data CEO’su Bob Dutkowsky, de şunları söyledi:
“Değişim getirecek bu anlaşma sayesinde veri merkezinden oturma odasına kadar en büyük çeşitliliğe sahip uçtan uca çözümler ile küresel BT dağıtıcıları arasında birinci sıraya yerleşeceğiz. Bu yolculuğa birlikte çıkmaktan büyük heyecan duyuyoruz ve müşterilerimiz, üreticilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımızın, pazara kazandıracağımız değerden mutluluk duyacaklarından ve yaralanacaklarından eminiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics