Bilişim Dünyası 12 KASIM 2016 / 16:48

​Bağlantı deneyimi yetkinlik kazanıyor

60 ülkede 850’nin üzerinde operatör, internet servis sağlayıcısı ve veri merkezi ile çalışan internet değişim noktası hizmet sağlayıcısı DE-CIX, geçtiğimiz yıldan beri Türkiye pazarında da faaliyet gösteriyor. Türkiye’de internet değişim noktası hizmeti veren tek resmi kuruluş olarak, 5 veri merkezi ve 13’ten fazla kurumla birlikte çalışan DE-CIX, sunduğu peering (eşleştirme) ve blackholing (karadelik oluşturma) teknolojisi ile kesintisiz, kaliteli ve güvenli internet deneyimini sunuyor. DE-CIX Bölge Direktörü Bülent Şen, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:
“İstanbul’da verdiğimiz internet değişim noktası hizmeti ile müşterilerimiz verinin tamamen Türkiye’de kalmasını sağlayabiliyor. Sunucuların ayrı ayrı internet servis sağlayıcılarına bağlanması yerine, tek bir veri merkezine bağlanmasını mümkün kılıyoruz. Peering hizmetimizle, bağlantı karmaşasının da önüne geçiyoruz ve ağlar arasındaki mesafeyi minimize ettiğimiz için hem daha kaliteli ve yüksek performanslı bir internet deneyimi sunuyor hem hizmet sağlayıcıları için ağ trafiği maliyetini azaltıyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN