Bilişim Dünyası 11 AĞUSTOS 2017 / 05:16

​Bankanızla bağlantıya geçmeyi unutmayın

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak. Kartların tekrar alışverişe açılması içinse kart sahibinin bankaya verdiği talimat gerekli olacak. Bu kapsamda internetten yapılan ödemelerde aksaklık yaşanmaması adına kişilerin bankaları ile iletişime geçerek, kredi kartının veya banka kartının internetten alışverişlere açık kalmasını talep etmesi gerekiyor. 
Aksi halde, söz konusu uygulama kapsamında 17 Ağustos 2017 tarihine kadar bu talebi alınmamış olan tüm bireysel kart müşterilerinin kredi kartları ve banka kartları internet alışveriş işlemlerine kapatılacak. 17 Ağustos sonrasında bireysel banka ve kredi kartlarının yurtiçi ve yurtdışı internet alışveriş işlemlerine açık kalması için bireylerin bankalarının müşteri temsilcileriyle, şubeleriyle, internet ve mobil kanalları üzerinden iletişime geçmesi önem taşıyor.
 
ETİKETLER : 1134 BDDK

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN