Bilişim Dünyası 06 KASIM 2016 / 09:53

​Beabloo Türkiye’den yeni stratejiler yeni ürünler

İnteraktif digital signage çözümleri sunmak üzere 2008 yılında Barcelona’dan yola çıkan Beabloo, geldiği noktada, digital signage’ın yanı sıra video analitik, Wi-Fi analitit gibi mağaza içi analiz hizmetleri vererek, ölçümlenebilir çözümleri ile markaların verimliliğini arttırmayı hedefliyor. 2014 yılında Alibaba, ARM, Sprint, Brightstar gibi firmaların da yatırımcısı Softbank’tan 10 milyon avro yatırım alan Beabloo en son satın aldığı Metriplica firması ile O2O analizleri de yapmayı hedefliyor.
Beabloo Türkiye ise 2012 yılında Zerrin Yerlikaya ve Doğan Yerlikaya ortaklığında kuruldu. Türkiye ve Gürcistan’da Nissan, Pronet, Mercure Hotel, HP, Intel, Huqqa, TBC Bank gibi önemli markalara hizmet veren şirket, 26 Ekim’de Mercure Hotel’de Beabloo Sektör Buluşmaları etkinliği düzenledi. Etkinlikte, Beabloo CEO’su Jaume Portell firmanın çözümleri ile ilgili sunumlar yaparak, online ve offline ticaret ile ilgili veri paylaşımlarında bulundu. Nissan Türkiye Kaynak Yönetim Müdürü Salih Çiçek de Beabloo ile birlikte servis noktalarında gerçekleştirmiş oldukları projenin detaylarını paylaşarak, bu proje ile 19 proje arasında Kaizen ödülünü almaya hak kazandıklarını kaydetti. Beabloo Türkiye iş ortakları Komart ve Samsung sunumları ile devam eden etkinlikte ayrıca MyBloo adlı KOBİ’leri dijitalize etmeyi amaçlayan ürünün lansmanı da gerçekleştirildi.
Beabloo Türkiye yönetici ortağı Zerrin Yerlikaya, bu yıl ilk defa İstanbul’da gerçekleştirilen etkinliklerini bundan sonraki yıllarda da tekrarlamayı planladıklarını, büyük markaların yanı sıra küçük ölçekli işletmeleri de dahil ederek dijitalleşme süreçlerinde onlara sürekli destek sağlamayı planladıklarını belirtti.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics