Bilişim Dünyası 20 ŞUBAT 2018 / 13:52

​Bilişim Grubu, yönetim kurulunu seçti

Türkiye’nin önde gelen firmalarının BT liderlerinden oluşan Bilişim Grubu’nun üçüncü toplantısı 8 Şubat günü Sheraton Ataşehir Oteli’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, Bilişim Grubu’nun yönetim kurulu da belirlendi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilişim Grubu Kurucusu Şenol Vatansever şunları kaydetti: “Büyük bir özveriyle çıktığımız bu yolda olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Bizim gibi sayılı grubun olduğu ülkemizde, bilişim sektörü paydaşları hakkındaki algıyı pozitif anlamda yükseltmek, bununla da kalmayıp ülkemizde atılan dijital dönüşüm adımlarına daha etkileşimli ve vizyoner bir form kazandırmak başlıca amaçlarımız arasında. 

Hepinizin bildiği gibi Bilişim Grubu’nun çalışma gruplarını oluşturduk. Gruplarımız, hem kendi niş alanlarında çalışmalarda bulunacak hem de yapay zeka, nesnelerin interneti, büyük veri gibi teknoloji alanlarında rapor üretme çalışmalarına imza atacaklar. Yakın zamanda çalışmalarımızın gerek özel sektör gerekse kamu tarafında daha fazla yankı uyandıracağını düşünüyoruz.”

Oluşturulan çalışma gruplarından Siber Güvenlik ile Turizm çalışma gruplarının sözcüleri tarafından da toplantıda birer sunum gerçekleştirildi.

Siber Güvenlik Çalışma Grubu sözcüsü Türk Nippon Sigorta Sistem ve Ağ Yönetimi Müdür Yardımcısı Hüsnü Tavlaş, ulusal güvenlik stratejisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Daha sonra Turizm Çalışma Grubu adına bir sunum gerçekleştiren Radisson Blue Hotel – Dilek Holding IT Müdürü Süleyman Demir, turizm sektörü açısından teknolojinin önemi, kamuyla entegrasyon ve Bilişim Grubu’nun bu noktada izleyeceği yol haritası hakkında bilgi verdi.

Toplantının son bölümünde ise internet üzerinden gerçekleştirilen oylama sonucu belirlenen yönetim kurulu açıklandı. Bilişim Grubu’nun yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

Şenol Vatansever (Başkan)
Turgut Çilingir (Jolly Tur)
Murat Altınok (Altınbaş)
Ömür Benek (THY)
Özgür Çetin (Pronet)
Murat Çim (Telpa)
Süleyman Demir (Radisson Blu Hotel Şişli)
Tahir Demirtaş (Red Bull)
Kahraman Dinçer (Ewe Turkey)
Mustafa Gayır (Negmar Denizcilik)
Kerem Gün (Point Hotel)
Adem Kaya (Borsa İstanbul)
Cihan Keser (Hannover Fairs Turkey)
Ertuğrul Kuru (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)
Kutay Mutluer (Ak Gıda – Group Lactalis)
Hüsnü Tavlaş (Türk Nippon Sigorta)
Ferdi Yılmaz (TÜRGEV)

Yedek üyeler

Fatih Aydın (Kolan Hastanesi)
Coşkun Ayran (Bileşim)
Emre Bora (Gürsoy Grup)
Ulaş Cantepe (Baktat Gıda)
Ömer Özgür Çetinoğlu (Tofaş)
Mehmet Ufuk Dokuzluoğlu (Doğan Dağıtım)
Murat Emanet (Ankara Sigorta)
Fehmi Kaya (Tacirler Yatırım)
Murat Mutlu (Kuryenet)
Zekeriya Öznam (Katılım Emeklilik ve Hayat)
Melih Melik Sönmez (Ulusoy Denizyolları)
Ahmet Tosunoğlu (Atasay Holding)
Cüneyt Yılmaz (Bağcılar Belediyesi).

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics