Bilişim Dünyası 23 OCAK 2016 / 16:02

​BlaBlaCar, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya pazarlarında

Küresel yolculuk paylaşım platformu BlaBlaCar, Jizdomat’ı satın alarak Çek Cumhuriyeti ve Slovakya pazarlarına girdi. Jizdomat, BlaBlaCar’ın Avrupa’da altıncı, küreselde ise yedinci satın alması. Böylece Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da da BlaBlaCar’ın ücretsiz Android ve iPhone uygulamalarını indirmek, www.blablacar.cz ve www.sk.blablacar.com adresleri üzerinden yolculuk paylaşımı yapmak mümkün olacak. Çek Cumhuriyeti ve Slovakya pazarlarına girilmesiyle beraber BlaBlaCar’ın faaliyet gösterdiği ülke sayısı da 22’ye yükseldi.
Çek Cumhuriyeti ve Slovakya, bu yapı için ciddi potansiyel oluşturuyor. Her iki ülkede de arabayla yolculuk yapmak oldukça maliyetli ve 1 galon benzin (~3,8 litre) Çek Cumhuriyeti’nde günlük ortalama gelirin yaklaşık yüzde 12’sine, Slovakya’da ise yüzde 13’üne denk geliyor. İki ülkede de sürekli online genç bir nüfus var. Hesaplı ulaşım ihtiyacı, Jizdomat’ın kuruluşundan bu yana gösterilen ilgiye de yansımış durumda. 5 yılda şirketin oluşturduğu güçlü sürücü ve yolcu topluluğu, artık yolculuklarını uygun fiyatlara kesintisiz yapabilecek. Prag’da yer alacak olan BlaBlaCar’ın 15’inci ofisi Pavel Prouza tarafından yönetilecek ve Jizdomat’ın kurucu ekibi de yeni fırsatlara odaklanacak. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN