Bilişim Dünyası 19 EKİM 2015 / 09:57

​Bukoli ile kargoculuk değişiyor

İnternetten alışveriş oranı günden güne artıyor. Her geçen gün internet üzerinden alışveriş yapanlara birileri ekleniyor. İnternetten alışveriş sonrası en büyük problemin kargo hizmetleri olduğu ise aşikar. Zira gündüz saatlerinde evde olmayabiliyoruz, akşam saatleri kargo kapanabiliyor. Hatta kargocular kapıya gelmeden “Kapıyı çaldık, yoktunuz” diyebiliyor. Bu problemin farkında olan Borusan, ilginç bir taşıma hizmetiyle karşımıza çıkıyor: Bukoli.
Bukoli, online alışveriş sitelerinden satın alınan ürünün mahallemizdeki Bukoli anlaşmalı dükkanlara gönderilmesini temel alıyor. Yani mahallemizin berberi, kasabı veya bakkalı Bukoli ile anlaşmalıysa, varış noktası olarak buraları seçebiliyoruz. Ürünlerimiz online alışveriş merkezinden çıkıyor, bakkalımıza gidiyor. Biz ise bu dükkanlar saat kaça kadar açıksa o saatler içerisinde gidip ürünümüzü alabiliyoruz. Haftasonu ve akşam saatleri açık olan dükkanların seçilebiliyor olması, Bukoli’nin en büyük avantajı.
Bukoli’nin şimdilik 480 noktası bulunuyor. Firma, 5 yılın sonunda 2500 noktaya ulaşmayı hedefliyor.
Online alışverişin önde gelen isimlerinden Amazon’un da “Amazon Locker” adlı bir benzer uygulaması bulunuyor. Amazon’dan alışveriş yaptığınızda belirli yerlerde 7 Eleven mağazalarında bulunan kutuları seçerek şifrenizi kullanarak ürününüzü teslim alabiliyorsunuz.  
ETİKETLER : 1042

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics