Bilişim Dünyası 03 KASIM 2015 / 10:30

​Comparex, Dataserv’i aldı

EMEA bölgesinde yayılım kapsamında bu yılın başında İstanbul'da şube açan Comparex Grubu, coğrafi büyüme ve portföy stratejisi çerçevesinde 1997 yılında kurulan, yazılım lisanslama ve bulut hizmetleri sunan Dataserv Bilişim Teknolojileri’nin çoğunluk hissesini satın aldı.
Microsoft Lisans Çözümleri Sağlayıcısı olan Türkiye Comparex şubesinin Dataserv portföyü ile doğrudan hukuksal ve operasyonel entegrasyonu, şirketin Türkiye'de yayılma stratejisinin de bir sonraki adımı. Şirket, proje müşterilerine sağladığı hizmeti devam ettirirken, kurumsal müşterilerle iletişimini genişletecek.
 
Kapsamlı danışmanlık sunulacak
Bu yeni şirket yazılım danışmanlığının yanı sıra, bulut dönüşüm danışmanlığı da sunacak. COMPAREX'in SoftCare çözümünü Dataserv'in katma değerli hizmetleri aracılığıyla Türkiye pazarına sunmak da planlar arasında. SoftCare; yazılım lisanslarının satın alma, kullanım ve yönetimini kolaylaştırmak için müşterilerin kullandıkları bulut tabanlı bir sistem. SoftCare'in bir parçası olarak SAM2GO, yazılım envanterini ve kullanımını sürekli kaydederek şirketleri ve kullanıcıları destekliyor.
Bu satın alma ile ilgili konuşan Comparex Başkan Yardımcısı Alexander Kutowski, "Dataserv geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarındaki uluslararası ve yerel müşterilerimize verdiğimiz destekte önemli bir rol oynadı” derken, yönetim ekibi ile birlikte idari kadroda yer almaya devam edecek Dataserv CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Irmak Pakdemir şunları söyledi:
“Bilişim pazarı sürekli yeni çözümler üretiyor ve biz de profesyonel hizmetlerimiz ve seçkin uzmanlığımız ile dinamik bir şekilde bu çözümlere karşılık veriyoruz. Comparex ile birleşerek bu dinamikleri daha büyük çapta gerçekleştirme fırsatı buluyoruz.”
ETİKETLER : 1044

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics