Bilişim Dünyası 14 KASIM 2016 / 16:40

​Girişim Savaşçıları yeni döneme başladı

Kişilere farklı sektörde kendi işini kurabilecek veya bir şirkette özel proje yönetebilecek düzeyde başarılı bir seri girişimciye dönüşme fırsatı sunan Girişim Savaşçısı’nın 11’inci dönem eğitimi başladı. 30 Ağustos 2013 tarihinde kurulan Girişim Savaşçısı, 10 dönemde tam 170 mezun verdi. Bağlantıda olduğu 40 mentor ve 22 destekçi kuruluş bulunan Girişim Savaşçısı ile girişimciler program süresince alanında uzman üst düzey girişimcilerle çalışma fırsatı yakalıyor. Girişim Savaşçısı; GİS Acemi Birliği, GİS Usta Birliği ve GİS Özel Birliği olmak üzere toplam üç ana aşamadan oluşuyor.
Birinci etap olan GİS Acemi Birliği’ne dileyen herkes girisimsavascisi.org adresinden katılabiliyor. 15-55 yaş aralığında tüm girişimci adaylarının katılımına açık olan GİS Acemi Birliği, Ocak ve Ekim aylarında ikişer kez olmak üzere bir yılda dört kez açılıyor ve her döneme maksimum 40 katılımcı kabul ediliyor.
 
Projeler hayata geçiriliyor
İkinci etap olan GİS Usta Birliği’ne ise sadece GİS Acemi Birliği’ni başarıyla tamamlayan adaylar katılabiliyor. Şubat ve Kasım aylarında olmak üzere yılda iki defa açılan eğitimde her döneme en fazla 30 katılımcı kabul ediliyor. Eğitim altı hafta sonu boyunca tam zamanlı ve yüz yüze eğitim ve uygulama çalışmaları ile hafta içleri pazartesiden perşembeye saat 20.00’dan itibaren başlayan online eğitimleri ve ödevleri kapsıyor. GİS Usta Birliği’nde katılımcılar acemi birliğinde belirledikleri projelerini hayata geçiriyor, girişimcilikle ilgili bilmesi gereken tüm teknik donanımı kazanıyorlar. Başarılı mezunlara derecelerine göre Katılım Belgesi ya da Girişim Savaşçısı belgesi sunuluyor.
GİS Usta Birliğini başarıyla tamamlayan adaylar üçüncü etap olan GİS Özel Birliğine (GIA) başvuru hakkını kazanıyor. Başvurular Girişim Savaşçısı Özel Birliği (GIA) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından değerlendiriliyor. GIA’ya başvurular her ayın beşinci gününe kadar yapılabiliyor. Süresiz olarak bir araya gelmiş ve organize çalışan Girişim Savaşçılarından oluşan özel bir topluluk olan GIA’nın başlangıç ve bitiş zamanı yok. GIA üyeleri güncelleme eğitimleriyle bilgilerini sürekli olarak taze tutuyor, kontrollü olarak mentor kadrosunun desteğinden, ayrıca farklı alanlarda faaliyet gösteren 23 partner kuruluşun hizmetlerinden özel şartlarla faydalanabiliyorlar.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics