Bilişim Dünyası 21 KASIM 2016 / 11:38

​Herkes için Bilişim…

15 yıl sektörün en önemli kişi, kurum ve kuruluşlarını biraraya getiren, onlarca konunun konuşulduğu, her birinin sonunda sektöre yol haritası çizdiği ve sonucunda beğenileri toplayan bu organizasyon için BTHABER Şirketler Grubu olarak ne kadar gurur duysak azdır. 
 
Açılışında detaylı anlatacağım üzere, çalışmaları yıl başından itibaren başlayan bu organizasyon için onlarca kişi görev aldı. BThaber gazetemizin büyük desteği, M2S Araştırma şirketimizin yoğun çalışmaları ile içeriklerin oluşması, sponsor firmaların bulunması, devlet büyüklerinin davetleri, konuşmacıların bulunması derken tam 11 aylık bir çalışmanın ürünü ortaya çıktı.  Elbet her sene olduğu gibi beğenip takdir edenler gibi bizi acımasızca eleştirenler de olacak. Onlara son iki yılda yaşanan 2 seçim, 3 hükümet değişimi, 17 Aralık, 15 Temmuz, Ohal, içinde bulunduğumuz savaşı ve hatta her sabah yeni bir olayla karşılaştığımızı hatırlatmak isterim. Yabancı birçok şirketin etkinliklerini iptal ettiği, ekonominin ciddi zayıfladığı bir dönemde, yakın firmalarımızın bile ekonomik tedbir nedeniyle yanımızda olamadıkları bir etkinliği yüksek maliyetler ve tamamen kendi imkanlarımız ve elde edebildiğimiz düşük sponsor gelirleriyle yapmaya çalıştık.  Bize desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza ve katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.
 
Bilişim Zirvesi bir marka etkinliği değildir, bayi toplantısı hiç değildir. Bilişim Zirvesi bilişime dokunan dikey sektör çalışanları, akademisyenler, devlet kurumları ve bilişim firmalarının tamamı içindir. Özetle bilişimle iç içe olunan yaşantımızda Bilişim Zirvesi herkes içindir. Yeni teknolojiler, mevcut teknolojilerde gelişmeler, devletin bakış açısı ve mesajları, her türlü bilişimle alakalı görüşler, vizyon, yol haritası gibi birçok konunun aynı anda işlendiği tek organizasyondur.
 
İşte tüm bu nedenlerle bilişim sektörü kendine mal olmuş, yokluğunda yerine konabilmesi çok zor 3 markaya; arşivinde tarih yatan BThaber’e, her sektöre referans Bilişim500’e ve nihayetinde Bilişim Zirvesi’ne sahip çıkmalıdır. Onlar 23 senelik emeğin yani sektörün ortak çalışmalarının ürünüdür.
 
 
İnternetin gelişmesi ile fuar etkinlikleri eski gücünde olmasa da konferans ve fuar karışımı etkinlikler her geçen gün daha yaygın ve etkili olmaya devam ediyor. Bunun sonucu Bilişim Zirvesi’ne 3 binden fazla katılımcı bekleniyor . İkincisi yapıldığında yanına “Geleneksel” yazılan etkinliklere alışık bir toplumun, onaltıcısı yapılan Türkiye bilişim dünyasının köklü ve en büyüklerinden biri olan Bilişim Zirvesi’ne ilgisinin de büyük olması çok normal.
 
Mutlu ve güvenli günler
 
ETİKETLER : 1097

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics