Bilişim Dünyası 03 KASIM 2015 / 10:21

​Hosting Komitesi kuruluyor

Hosting firmalarını tek çatı altında toplamayı hedefleyen ‘Hosting Komitesi’nin önceliği; sektör içinde teknolojik gelişmeleri takip etmek olacak. Hosting Komitesi kuruluş aşamasında 5 büyük hosting şirketinin desteğini aldı. Komitenin çeşitli kolları olması planlanıyor. Komite ilk toplantısını Kasım ayının ikinci haftasında yapacak.
Öte yandan, Hosting Komitesi’nin kuruluş organizasyonunu geçtiğimiz yıl Bilişim Zirvesi çalışmalarında görev alan ve çok sayıda bilişim şirketine hizmet veren Mobil PR üstlendi.  Konuyla ilgili bilgi veren Hosting Komitesi geçici başkanı ve Mobil PR’ın yöneticisi Mustafa Şapçı, şu bilgileri verdi:
“Türkiye’de hosting konusu Avrupa’nın çok gerisinde. Bu nedenle birçok profesyonel kullanıcı yurtdışından hizmet almayı tercih ediyor. Buna karşılık, birçok hosting şirketinin yöneticisi ileriyi görüp ciddi yatırımlar yapıyor. Biz bu alanda faaliyet gösteren tüm şirket ve kişileri bir çatı altında toplamayı planlıyoruz. Komite çeşitli organizasyonlar yapacak, sosyal sorumluluk projeleri üretecek. Bu arada, Hosting Komitesi’nin profilini oluştururken, BT alanında başarılı bir örneği, Göker Sarp tarafından yönetilen ERP Komitesi’ni kendimize model seçtik. Çok başarılı çalışmalara imza atan ERP Komitesi ile aynı prensiplerde çalışacağız.”
 
 
ETİKETLER : 1044

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics