Bilişim Dünyası 12 KASIM 2016 / 16:42

​İç denetimde dijital dönüşüm temel başlık oldu

İç Denetim mesleğinin uluslararası standartlara kavuşması, kurumsal itibarın korunması ve kurumların değer kazanması amacıyla faaliyet gösteren Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Uluslararası XX. Türkiye İç Denetim Kongresi’ni “Inno Vision - Dijital Dönüşümün Vazgeçilmez Paydaşı Olmak” temasıyla 31 Ekim - 1 Kasım 2016 tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirdi. Kongrede Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) Başkanı Angela Witzany, IIA ve Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA) Eski Başkanı ve Kongre Başkanı Prof. Jean Pierre Garitte, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Başkanı Hurşit Zorlu ile TİDE Yönetim Kurulu Başkanı ve Anadolu Grubu Denetim Koordinatörü Menteş Albayrak’ın açılış konuşmalarının ardından, Siemens İcra Kurulu Üyesi Ali Rıza Ersoy “Endüstri 4.0” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.
Kongrenin ilk gün paralel oturumlarında Deloitte Türkiye Risk Danışmanlığı Hizmetleri Direktörü Altuğ Kul, “Dijital Dönüşüm ve Yazılım Lisans Yönetimi”, KPMG Türkiye Danışmanlık Hizmetler Direktörü Naciye Kurtuluş Sime “Geleceğin İç Denetimi”, EY Türkiye İş Sürekliliği ve Kriz Yönetimi Hizmetleri Lideri Ender Bebek ve EY Türkiye Siber Güvenlik Hizmetleri Lideri Ümit Yalçın Şen “Siber Güvenlik Tehditleri İçin Kriz Yönetimi ve İş Sürekliliği”, PwC Türkiye Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Hizmetleri Lideri Burak Sadıç ve PwC Türkiye İç Denetim Hizmetleri Kıdemli Müdürü Albina Şakaklı “Kişisel Verilerin Korunmasında İç Denetimin Rolü” konularında katılımcılara yeni gelişmeler hakkında bilgi aktardı.
Kongrenin ilk günü, CNN Türk’ten Emin Çapa’nın sunumu ve ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden’in “Kurumsal Yönetişim ve İç Denetimin Rolü” sunumunun ardından, moderatörlüğünü IIA ve ECIIA Eski Başkanı ve Kongre Başkanı Prof. Jean Pierre Garitte’in üstlendiği, IIA Başkanı Angela Witzany, TİDE Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Standard Profil Otomotiv Denetim Koordinatörü Kemal Tapkan ve TİDE Başkanı, Anadolu Grubu Denetim Koordinatörü Menteş Albayrak’ın katılımıyla düzenlenen “Küresel Perspektifler ve Yeni Eğilimler” oturumuyla tamamlandı.
Kongrenin ikinci günü Kongre Başkanı Prof. Jean Pierre Garitte’in ilk gün değerlendirmesi ve ACCA Mesleki Araştırmalar ve Yayınlar Direktörü Maggie McGhee ile Fütüristler Derneği Başkanı Eray Yüksek’in açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından TİDE Kurucusu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun’un moderatörlüğünde, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı Doç. Dr. Işın Çelebi, Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü ve Garanti Bankası İç Denetim Kontrol ve Uyumdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cüneyt Sezgin’in katılımıyla düzenlenen “Denetim Komitesi Perspektifinden Yönetim Kurullarının Yeni Gündemi: Dijitalleşme, İnovasyon, Siber Güvenlik ve İç Denetimin Rolü” başlıklı oturumla devam etti.
IIA Başkanı Angela Witzany’nin “Denetim Asla Uyumaz” başlıklı konuşmasının ardından, Actera Group’tan Dave Dorner “Yatırımcıların Gözünden Denetim Fonksiyonunun Önemi”, TİDE Yönetim Kurulu Üyesi, Finansbank Teftiş Kurulu Başkan Yrd. Tolga Usluer “CBOK: Yönetime Işık Tutmak ve İç Denetimi Keşfetmek, CBOK Raporlarına Genel Bakış ve Türkiye Sonuçlarından Öne Çıkan Noktalar” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.
İkinci gün paralel oturumlarında Fordefence Adli Bilişim Lab. Genel Müdürü Mustafa Sansar “Bilişim Suçlarının Tespiti ve Dijital Delillerin İncelenmesi”, KKB Risk Yönetimi Müdürü Serdar Çolak ve KKB Bilgi Güvenliği Yöneticisi Ali Kutlukhan Aktaş “Dijital Dünyada Siber Risk Yönetimi, Siber İstihbarat ve Tehdit Paylaşımı”, SAP Türkiye Finansal Çözümler Yöneticisi Burcu Kutlu “Dijital Ekonomi Çağında İç Denetim”, Teammate, Wolters Kluwer Stratejik Pazar Geliştirme Kıdemli Müdürü Cladio De Los Rios “Denetim Komitesi Raporlaması: Eğilimler ve İyi Uygulamalar” konularını katılımcılarla paylaştı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics