Bilişim Dünyası 30 TEMMUZ 2016 / 11:06

​İtalya ile verimli işbirliği

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyalogu – IV Hibe Programı kapsamında gerçekleştirilen “Geleceğe Değer Katmak” projesinin açılış ve teknik toplantısı, konu ile ilgili çalışma yapan tüm ulusal ve uluslararası tarafların katılımı ile İzmir'de gerçekleştirildi. 15 ay sürecek proje kapsamında İzmir ve İtalya’nın Piedmont bölgesi arasında bölgesel politika ve ekonomik kalkınma modelleri üzerine karşılıklı anlayış ve işbirliğini geliştirmek hedefleniyor. Tasarımın temelinde ise İZKA ve Lamoro Kalkınma Ajansı arasında kümelenme ve değer zinciri geliştirme alanlarında tecrübe paylaşımı ve ortak kapasite oluşturulmasına dayanan uzun dönemli bir işbirliği ilişkisi kurulması var. 
İzmir’in gelişmiş kümelerinden olan Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Kümesi esas alınarak hazırlanan proje, bu kümenin yetkin olduğu Piedmont bölgesinden LAMORO Kalkınma Ajansı, kümenin Piedmont ve İzmir’deki yönetici dernekleri ATF (Associazione Tecnici del Freddo) ve ESSİAD (Ege Soğutma Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ile işbirliği içinde yürütülecek.
Proje sonunda ulaşılan hedefler ise İzmir’de 19-23 Nisan 2017 tarihleri arasında 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve TESKON Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek olan Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Sektörünün Geleceğini Birlikte Tasarlamak Uluslararası Konferansı’nda paylaşılacak. 
 
ETİKETLER : 1082 İZKA

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN