Bilişim Dünyası 14 KASIM 2016 / 11:52

​Juniper pazardaki gücünü artırmaya devam ediyor

Ağ dünyasının güçlü isimlerinden Juniper, geçtiğimiz günlerde Bodrum’da düzenlediği Juniper Partner Academy etkinliği ile iş ortaklarıyla bir araya geldi.
Bu yıl şirketin Türkiye’deki distribütörlerinden Neteks’le birlikte düzenlenen etkinlikte Juniper’in Türkiye yapılanması, yeni ürün ve çözümler, kanal çalışmaları konusunda çeşitli bilgiler verildi.  Etkinlik Juniper Ülke Sorumlusu Murat Özdemir’in açılış konuşması ile başladı. 1997 yılında kurulan Juniper’in 2004 yılından bu yana Türkiye pazarında faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Özdemir, Türkiye pazarına girdikten sonra kurumsal pazarda her yıl ciddi oranlarda büyüme gerçekleştirdiklerini kaydetti. Özdemir’in ardından söz alan Juniper Kanal Yöneticisi Duygu Çağlar, “İş ortaklarımızın sayısı her geçen gün artıyor. İş ortaklarımızın daha yetkin bir konuma gelmeleri için çalışmalarda bulunmaya devam ediyoruz. Kanal programlarımızı sürekli yeniliyor ve eğitim konusundaki çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Sunduğumuz çeşitli destek ve sertifikasyonları geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. Etkinlikte ayrıca yeni ürünler, çözümler ve pazarlama çalışmalarına yönelik sunumlar yer aldı.
Etkinlik sırasında konuşma fırsatı bulduğumuz Neteks Genel Müdürü Emin Kurşun, bu toplantıların geleneksel hale geldiğini ve yılda iki kez düzenlendiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu, içinde bulunduğumuz yılın ikinci etkinliği. Burada iş ortaklarımıza Juniper’in Türkiye ve dünyada neler yaptığını, yeni ürünlerini, çözümlerini, pazardaki durumu gibi çeşitli bilgileri paylaşıyoruz. Ayrıca Juniper’in yeni ürünleri ve çözümleri hakkında teknik anlamda çok detaylı bilgiler paylaşıyoruz. Yurtdışından gelen konuşmacılarımız sayesinde iş ortaklarımız bu bilgileri ilk ağızdan dinleme şansı buluyor. Diğer taraftan ekosistemimiz bir araya gelerek daha rahat bir ortamda birbirleriyle fikir alışverişinde bulunma fırsatı elde ediyor.”
Juniper İş Ortağı Kanal Yöneticisi Grzegorz Krzątała ise “Bu etkinliğimiz özellikle kanal iş ortaklarımıza yönelik. Burada iş ortağı kanal programımızı, iş ortaklarımızın kullanabileceği yeni araçları, yeni ürünleri ve çözümleri paylaştık. Juniper olarak yenilikçiliğin başarıda büyük bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu yüzden iş ortaklarımızın yenilikçi olabilmeleri için gerekli her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Bu yıl veri merkezi uzmanlığı, güvenlik uzmanlığı gibi yeni uzmanlıklarımızı kullanıma sunduk.  Ayrıca iş ortaklarımızın yeni kampanyalar düzenleyebilmeleri için çeşitli araçlar hazırladık. Burada bunları iş ortaklarımıza tanıtma fırsatı bulduk” dedi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics