Bilişim Dünyası 23 EKİM 2016 / 09:00

​Küresel tedarik ağında Türkiye’nin payı artmalı

Türkiye’den daha fazla firmanın Boeing’in küresel tedarik zincirine dahil olması için fırsat sağlamak ve havacılık sektörünün gelişimine katkı amacıyla Boeing, SAHA İstanbul Savunma, Havacılık Uzay Kümelenmesi Derneği ile işbirliği içinde İstanbul’da Boeing-SAHA İstanbul Havacılık Tedarikçi Zirvesi düzenledi.
Hâlihazırda Boeing tedarikçisi olmayan 100’den fazla şirketin de katıldığı zirvede Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın Işıl, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı İSO Meclis Başkan Vekili Hasan Büyükdede ile THY Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil konuşmalar yaptı. Boeing Tedarik Yönetimi, Uçak, Yapısal ve Malzemeler Başkan Yardımcısı John Byrne, sivil havacılık pazar görünümü hakkında bilgiler verirken, Boeing ile çalışmak ve tedarikçi olmak için gereken kriterleri de anlattı. Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın Işıl, “Türk havacılık sanayi, Boeing ile işbirliği sayesinde önemli gelişmeler kaydetti. Boeing ve SAHA tarafından birlikte düzenlenen bu etkinlik, mevcut ve potansiyel tedarikçilere, Türk havacılık sektörünün Boeing’in tedarik zincirindeki rolünü artırmak amacıyla gelecekteki kazan-kazan fırsatlarına yönelik bilgi edinme imkânı sunuyor.” dedi.
SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükdede ise “SAHA İstanbul Kümesinin Havacılık ve Uzay ile ilgili konularda üretim yapan firmaları ile Boeing yetkililerinin bir araya gelmeleri, Boeing firmasına iyi bir tedarikçi zinciri oluşmasını sağlayacak. Türk sanayicilerinin Boeing için üretim yapması, hem Türkiye hem dünya pazarında uçak endüstrisi ile ilgili alanlarda kendilerini geliştirmelerinin önünü açacak” bilgisini verdi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics