Bilişim Dünyası 09 KASIM 2015 / 07:40

​Mobilin gücü sigorta ile buluşuyor

Generali Grubu, Kasım ayında Türkiye pazarına girecek Obi Worldphone ile sektörde önemli bir ortaklığı hayata geçiriyor. Apple ve Pepsi’nin eski CEO’su John Sculley tarafından yaratılan Obi akıllı telefonlarının yatırımcısı olan Generali’nin Obi Worldphone üzerinden sunacağı mobil sigortacılık platformu ve mobil uygulaması ile fiyata duyarlı, yeni nesil tüketicilerle yakınlaşma hedefi ön planda. Obi akıllı telefonları, SF1 ve SJ1.5 modelleri ile 23 Kasım’da Türkiye pazarına girecek.
Generali’nin, Obi Worldphone ortaklığı ile milyonlarca sigortalıya sağlayacağı yeni deneyimlerin ele alındığı toplantıda, Generali Grubu Ortaklık ve İş Geliştirme Direktörü Gianpaolo Meloncelli, “Türkiye’de sigorta sektörünün geleceğini şekillendiren bir şirket olarak Generali, akıllı telefon üreticisi Obi Worldphone ile işbirliğine girerek müşterileri için “kazan-kazan” anlayışı ile sigorta çözümleri yaratmayı hedefliyor” dedi. Obi Worldphone’un EMEA Bölgesi Genel Müdürü Amit Rupchandani ise şu bilgileri verdi:
“Obi akıllı telefonları, gelişmekte olan ülkelerde genç ve teknoloji seven kitleyi hedefliyor. Qualcomm, Dolby, Sony, Corning Incorporated, Google, MediaTek, Japan Display ve Samsung gibi isimleri bir araya getiren Obi Worldphone, Türkiye, Hindistan, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Filipinler, Vietnam ve Kenya gibi pazarlara yöneliyor.”
Öte yandan, Generali’nin online ve mobil satış kanalları ile 700’ü aşkın acentesi üzerinden 7/24 sigortacılık çözümleri sunan kişisel sigorta danışmanlığı hizmetini temsil eden ‘Generali Ali’ ise Obi Worldphone ortaklığı ile bu sefer milyonların telefonlarında yerini alacak.
 
ETİKETLER : 1045

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics