Bilişim Dünyası 13 HAZİRAN 2016 / 10:57

​Polizo’ya Silikon Vadisi’nden yatırım geldi

Kadir Has Üniversitesi iNEO Kuluçka Merkezi’nde geliştirilen iş projelerinden Polizo, Silikon Vadisi’nde String Ventures’tan yatırım aldı. Polizom Biyoteknolojik Yazılım şirketinin kurucusu Serkan Altuntaş, Hesaplamalı Biyoloji ve Biyoinformatik master programı mezunu, Bilgisayar Mühendisliği’nde doktora öğrencisi. Diğeri ortağı Teodora Djikic ise Kadir Has Üniversitesi Biyoinformatik ve Genetik Bölümü doktora öğrencisi. Bu iki ortak tarafından kurulan şirket, ortalama 10 yıl süren yeni ilaç keşfi sürecinin teorik bilgisayar hesaplamalarıyla geçen ilk 1-2 yıllık kısmını hızlandırarak 1-2 aya indiren bir yazılım geliştirdi. Genel amaçlı grafik kart işlemcisi (GPGPU) teknolojilerinden faydalanarak hazırlanan ve kapalı beta aşamasında olan girişimin müşteri yelpazesi bağımsız araştırmacılardan ilaç şirketlerine uzanıyor. Hedef ise teorik ilaç keşfi alanında dünyanın en çok kullanılan online uygulaması olmak.
2015 Mayıs’ında Sanayi Bakanlığı’nın Teknogirişim Sermaye Desteği ile Kadir Has Üniversitesi iNEO TTO Kuluçka Merkezi’nde kurulan şirket, Mart 2016’da String Ventures’dan aldığı tohum yatırımı ile geliştirici takımını büyüttü ve 5 kişiye ulaştı. Takım, yüksek performanslı bilimsel hesaplama ve moleküler modelleme konularında kendine apply@polizom.com adresinden yeni üyeler de arıyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN