Bilişim Dünyası 02 NİSAN 2017 / 16:40

​Siber güvenlikte en güncel bilgiler ele alındı

Yerel sorunlara odaklanmış siber güvenlik zirvesi e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi, gerek küresel gerek yerel siber saldırıları ve riskleri sektör profesyonelleri ile birlikte ele aldı. 30 Mart’ta Ankara Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) merkez binasında gerçekleştirilen zirve, güvenlik tehditlerine karşı önleyici tedbirler alma noktasında sektöre rehberlik etti. E-Safe Kurucusu Musa Savaş, e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi ile ilgili olarak şu yorumu yaptı:
"2015 yılının son çeyreğinde ülkemizin gündemine giren ve artık kamudaki karar vericilerinde göz ardı edemediği bir gerçek olan siber güvenlik konusunu e-Safe ile yeni bir boyuta taşıyoruz. Ülkenin tüm satıhları ile teknoloji temelli güvenliği önemlidir. Yani tüm ülkenin her şeyi ile güvenliğinin teknoloji temelli bakış açısıyla güvence altına alınmasını biz e-Safe’te yapıyoruz. Tüm ülkenin teknolojik olarak güvenliğini anlatıyoruz. Siber güvenliğin güvenliğinden beklenmeyen doğal veya sabotaj felaketlerinde veri merkezlerinin donanım ve yazılım olarak güvenliğine kadar birçok başlığı e-Safe'te tartışmaya açıyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN