Bilişim Dünyası 19 ŞUBAT 2017 / 15:45

​Tüm iletişim kanalları tek ekranda buluşuyor

Tümleşik iletişimin ayrıcalıklarını müşterilerine değer katmak için sunan Enkonet İletişim, ihtiyaçlara özel çözümler sağlayarak katma değer yaratıyor. 
 
Mekân bağımsız çalışma eğilimin arttığı günümüzde çalışanlar her yerden ve kolayca iletişim kurmak istiyor. KOBİ’ler ve büyük ölçekli kurumlar ise maliyetlerini azaltıp rekabette öne geçmenin yollarını arıyor. Bu noktada tümleşik iletişimin yarattığı fırsatlar öne çıkıyor. Yüksek seyahat masraflarından tasarrufu mümkün kılan tümleşik iletişim, fiziki olarak birbirine uzak çalışanlara aynı ortamı paylaşma konforu sunuyor. Tümleşik iletişimin şirketlere ve çalışanlara sunduğu faydaları Enkonet Kurucusu ve Genel Müdürü Erol Özcan ile konuştuk:
 
Enkonet’in müşterilerine sunduğu avantajlardan bahseder misiniz?
Enkonet İletişim; yüksek teknolojiye sahip ürün ve hizmetlerin satışı ve satış sonrası desteğini sağlayan, istikrarlı büyüyen ve kendini sürekli geliştiren, uçtan uca iletişim sistemleri sunan bir telekomünikasyon şirketi. Günümüzde kurumlar, iş süreçlerini verimli hale getirebilmek için mobiliteye önem veriyor. Nesnelerin interneti, mobilite, bulut gibi kavramlar iş dünyasına dahil oluyor ve iletişim modelleri de bu değişime ayak uyduruyor. Şirketler ve çalışanlar; IP telefon, e-posta, anında mesajlaşma ve mobil iletişim gibi farklı yöntemleri tek noktada topluyor ve kullanıyor. Tümleşik iletişim, web tabanlı yönetim arayüzünü ve tak-çalıştır cihaz yönetimi yeteneklerini kullanıcılarına sunuyor. Bu sayede sunucu, telefon ve ağ geçidi gibi cihaz ayarlarını kolayca yaparak sistemi kısa sürede çalışır hale getirebiliyor. Tümleşik iletişim çözümleri halihazırda kullanılan uygulamalarla entegre edilebiliyor. Böylece kurumlar ilave maliyetlerle yüzleşmek zorunda kalmıyor. Şirketlerin tek merkezden hızlı ve kolay iletişim sağlamalarını mümkün kılıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sunduğumuz sesli yanıt, IVR, çağrı merkezi, IP telefon çözümleri, esnek çalışma ortamının yaratılmasına olanak tanıyor. Çözümlerin yanı sıra, satış sonrası süreçlerde de müşterilerimize destek sağlıyoruz. Sade ve kolay yönetilebilir bir sistem altyapısıyla farklı iletişim modellerini bir araya getirmeyi başaran şirketler, maliyet, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlayarak avantajlar elde ediyor.  
 
Sağladığınız diğer hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?
Uçtan uca ürün ve servis sağlama hedefimiz ile müşterilerimize, kurumsal iletişim sistemleri ve çözümleri yanı sıra komple taahhüt, Scada ve otomasyon sistemleri satış, kurulum ve bakım hizmeti, acil anons ve profesyonel seslendirme sistemleri, aktif network ürünleri ve çözümleri, yapısal kablolama ürün ve hizmetleri, CCTV kapalı devre sistemleri, otopark giriş çıkış ve bariyer, turnike kartlı geçiş ve güvenlik sistemleri kurulumu ve bakımı, Exproof GAZ/ALEV dedektörleri, yangın algılama ve söndürme sistemleri kurulum ve devreye alma, Interaktif otel, hastane IP/SMA TV çözümleri, Digital Signage, omurga ve kenar switch, server, storage ve wireless çözümleri, Samsung, Philips, LG marka LCD, LED ve endüstriyel ekranlar, yurtdışı ve yurtiçi montaj ve teknik servis gibi hizmetleri de sağlıyoruz.
       
Tümleşik iletişim çözümlerinin iş süreçlerine katkısı nedir?
Araştırma şirketi e-Marketer’ın yayımladığı rapora göre, 2018 yılında dünya nüfusunun yüzde 48,2’si internete erişebilecek. Yeni nesil cihazlar ve internetin giderek yaygınlaşması, kurumların iş yapış şekillerini değiştiriyor. Kurumlar kendi sistemlerine en uygun çözüm ve hizmetleri tercih ederek, iş süreçlerini daha basit ve kullanışlı şekilde yönetebiliyor. Farklı networkleri, cihazları ve uygulamaları kullanımı kolay tek çatı altında birleştirip, iş birimlerinin zengin ve anlamlı bir iletişim deneyimi kazanmasını sağlayan kurumlar, rekabet ortamında daha hızlı hareket edebiliyor. Kurumların etkili ve tasarruflu çalışmalarına olanak sağlamak için sunduğumuz yenilikçi çözümler ve güçlü işbirlikleri sayesinde avantaj yaratıyoruz. Enkonet, Unify çözümleri ile çoklu ağları, cihazları ve uygulamaları tek bir platformda birleştirerek kurumların verimli ve kesintisiz görüşmeler yapmalarını sağlıyor. Kurumların iletişim kurma ve birlikte çalışmalarında, kolektif çabayı artıran, iş akışlarına enerji veren ve iş performanslarını artıran Unify; ürün güvenilirliği, yenilik, açık standartlar ve güvenlik konularında güçlü bir mirasa sahip. Amacımız; ihtiyaçları ve beklentileri doğru tespit ederek, en uygun, kaliteli ve güvenilir çözümü hızlı bir şekilde müşterilerimize sunmak.
 
Mobilite tümleşik iletişim çözümlerinin kullanımını nasıl etkiliyor?
Dünya çapında yapılan son araştırmalara bakıldığında, 2021 yılına kadar, “Nesnelerin İnterneti” bağlantılı cihazların sayısının yıl bazında yüzde 23 oranında büyüyeceği ve 28 milyar cihazın birbirine bağlanacağı öngörülüyor. 2020 yılında ise işgücünün yüzde 50’sinin esnek çalışma sistemine geçeceği ve toplantıların yüzde 94’ünün internet ortamından yapılacağı ifade ediliyor. Kurumların gelişen teknoloji koşullarına hızla adapte olmaları verimliliği artırırken, maliyetten tasarruf elde edilmesini sağlıyor. Tümleşik iletişim, kurumların ve bireylerin çalışma şeklini yeniden tasarlayarak, sesli iletişimle birlikte, görüntü, konferans, durum bilgisi, anlık mesaj, faks, e-posta ve sosyal medya gibi iletişim yöntemlerinin bir arada kullanılmasını mümkün kılıyor. Çalışanlar, nerede olurlarsa olsunlar, birbirleriyle hızlı irtibat kurup, işlerini sonuçlandırabiliyor. Müşteri sadakati de en üst seviyeye çıkarılabiliyor. Müşterilerimize sunduğumuz kurumsal iletişim, ses ve video konferans çözümlerimizle seyahat masraflarını azaltıyor, zamandan tasarrufu mümkün kılıyoruz.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics