Bilişim Dünyası 15 NİSAN 2017 / 15:00

​Türkiye’nin önceliği bilişim olacak

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) “Bilişimde Bahar Buluşması” kamu ve özel sektörde bilişim ve iletişim teknolojilerine yön veren 500’ü aşkın ismi bir araya getirecek. TBD’nin geleneksel hale gelen ve bu yıl 24’üncüsü düzenlenecek “Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri-BİMY’24 “Bilişimde Gelişim, Bilişimle Gelişim” temasıyla 27-30 Nisan tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “Bu yılki buluşmamızda yeni teknolojilerin geliştirilmesi, üretilmesi ve etkin kullanılması konularını masaya yatıracağız. Ar-Ge, üretim, istihdam üçgeninde bilişim ve iletişim teknolojilerinde verimlilik ve sürdürülebilirliğin tartışılacağı BİMY24’e bilişimin tüm taraflarını davet ediyoruz” dedi.
“Dijital Türkiye” projesinin hayata geçirilmesi ve bilişimde gelecek vizyonunun belirlenmesi hedefiyle düzenlenen TBD Bahar Buluşması-BİMY'24; kamu, özel sektör ve üniversitelerin üst düzey yöneticilerini buluşturacak. Antalya Rixos Premium Kongre Merkezi’nde düzenlenecek BİMY24’ün açılış konuşmalarını Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Vodafone Genel Müdür Yardımcısı Hasan Süel ve TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe yapacak. 
Başarı hikayelerinin paylaşımının yanında, sektöre dair durum tespitinin de yapılacağı BİMY24’de, “4. Sanayi Devrimi ve Bilişimle Üreten Türkiye”, “Bilişimle Gelişim İçin AR-GE: Sürdürülebilirlik”, “Ülkemizin İstihdam Sorunu, Kısa ve Uzun Dönem Politikalar, Mesleki Yeterlilik”, “Bilişim Teknolojileri ve Dijital Dönüşümde: Verimlilik”, “Antalya İş Dünyası ve Bilgi İşlem Yöneticileri Buluşması” konulu panel ve oturumlar düzenlenecek. TBD Bahar Buluşması-BİMY24’te ele alınan konular, yapılan sunumlar ve getirilen öneriler çerçevesinde hazırlanacak sonuç raporunun kamuda üst düzey mercileri ile paylaşılacağını kaydeden Rahmi Aktepe, şöyle devam etti:
“Dünyada üretim araçları hızla değişiyor, gelişiyor ve bilişimin önemi her geçen gün artıyor. Bu değişime Türkiye’nin acilen ayak uydurması gerek. Bunun için kamu ve özel sektör birlikte çalışmamız, birbirimize destek olmamız elzem. TBD bu noktada kamu ile özel sektör arasında bir köprü görevi görüyor. Bu yılki Bahar Buluşmamız’da iletişim, güvenlik, bulut bilişim gibi teknolojik gelişmelerin yanında ‘Sanayi 4.0’ kavramında olduğu gibi üretim araçlarının internet tabanlı değişimi en önemli gündem maddelerimiz olacak. BİMY’24 etkinliğimizde, ‘Ar-Ge, Üretim ve İstihdam’ı sürdürülebilirlik ve verimlilik çerçevesinde ele alacağız. Türkiye’yi bilişimde söz sahibi bir ülke hedefinde buluşturmak istiyoruz.”  
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Digital Türkiye Platformu tarafından desteklenen TBD BİMY’24 çerçevesinde “Antalya İş Dünyası ve Bilgi İşlem Yöneticileri Buluşması” özel oturumu da yapılacak. Bu oturumda Antalya’da bölgeye özel iş alanlarının turizm, otelcilik, tarım gibi alanlarda ihtiyaç duyulan bilişim çözümleri ve dijital çağın fırsatları sektör uzmanları tarafından ele alınacak.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics