Bilişim Dünyası 16 EKİM 2016 / 13:41

​Vergi denetiminde kontrol kolaylığı

e-Dönüşüm çalışmaları başladığından beri ortak çalışmalar yürüten Lebib Yalkın ve İdea Teknoloji Çözümleri’nin bu işbirliği, ilk meyvesini e-Defter Vergi Denetçisi olarak verdi. VerDE’nin tanıtımı için bir araya gelen iki şirketin ortakları Cüneyt Öksüz, Mert Yalkın ile Genel Müdürler Emre İyibilir ve Hasan Berdan ürün hakkında detayları paylaştılar. Lebib Yalkın’ın Genel Müdürü Hasan Berdan, “Bu teknolojik dünyaya tam adaptasyon için ürünlerimizi daha dinamik şekilde müşterilerimize ulaştırmak için bir süredir İdea Teknoloji Çözümleri ile işbirliği yapıyoruz” bilgisini verdi. GİB onaylı ilk e-fatura özel entegratörü olan İdea Teknoloji Çözümleri’nin Genel Müdürü Emre İyibilir, şu bilgileri verdi:
“e-Defter’i standart bir raporlama aracı olmaktan çıkarıp, herkes tarafından anlaşılabilir analizler ve raporlarla desteklenen katma değerli bir denetim çözümü üretmek için Lebib Yalkın ile birlikte yola çıktık ve VerDE ortaya çıktı. Yeni Nesil Vergi Denetçisi VerDE, sadece teknik şartlarının yeterliliğini kontrol etmenin ötesine geçiyor. Mevzuat desteğini Lebib Yalkın’ın sağladığı VerDE ile e-deftere geçmiş tüm firmalara bir vergi denetçisinin yapabileceği kontrolleri denetçiden önce yapma imkânı sunuyoruz.”  
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN